eReport.sk
Demonštranti pred Úradom vlády. Foto: tasr

Na policajtov hádzal dlažobné kocky: Muž za činy počas protestu dostal päť rokov!

Pozná svoj trest! Český občan dostal za vyčíňanie na bratislavskom proteste roky v base. Pavol Ružička sa vyznamenal ako ten, čo minulý rok počas akcie hádzal na policajné jednotky dlažobné kocky.

Ružička tak za útok na mužov zákona pred úradom vlády vyfasoval päť rokov za mrežami. O verdikte Okresného súdu Bratislava I informovala TA3. Verdikt je právoplatný pretože prokurátor aj obžalovaný sa vzdali práva odvolať sa.

„OS Bratislava I uznal obžalovaného za vinného z obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa. Odsúdil ho na trest odňatia slobody vo výmere päť rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu odňatiam slobody s minimálnym stupňom stráženia. Obžalovaný urobil vyhlásenie o vine. Súd pri rozhodovaní mimoriadne znížil trest odňatia slobody vzhľadom na osobu a okolnosti skutku,” osvetlil hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Viac o proteste sa dočítate tu:

Ružička spolu s Martinom J. boli obvinený z útoku na verejného činiteľa. V októbri minulého roku totiž došlo v okolí úradu vlády k obzvlášť násilnému protestu. Zúčastnili sa ho vo veľkej miere podporovatelia ĽSNS Mariana Kotlebu, ale aj futbaloví ultras fanúšikovia.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport