eReport.sk
Pokračujú v útokoch na Slovákov
Andrej Stančík na snímke z videa. Zdroj: twitter/andrejstancik

Stančík pri prijatí poľského veľvyslanca: Na podpore Ukrajiny máme absolútnu zhodu!

Na podpore Ukrajiny máme absolútnu zhodu! Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Andrej Stančík (OĽANO) je známym podporovateľom vojenskej pomoci Ukrajine. Upozornenia opozície, že by v prípade vojenskej pomoci mohla byť pomoc od Slovenska vnímaná ako vmiešavanie sa do konfliktu aktívne odmieta. Myslí si zároveň, že by Rusko pri konfrontácii s krajinami NATO nemalo šancu.

„Spojenec a priateľ“

Podobnú názorovú líniu si udržal aj na štvrtkovom stretnutí s poľským veľvyslancom Krzysztofom Strzałkom. Stančík vyzdvihol dobré vzťahy Slovenska s krajinou, ktorá má dlhodobo a oprávnené rezervovaný postoj k Rusku. Otázne však stále je, či má súčasná vláda pri obmedzených právomociach právo na vážne vyhlásenia v oblasti zahraničnej politiky.

Na podpore Ukrajiny máme absolútnu zhodu!

Foto: FB/andrejstancik

„Dnes som prijal poľského veľvyslanca na Slovensku, pána Krzysztofa Strzałku. Teší ma, že naše dobré vzájomné vzťahy sa v týchto mesiacoch prehlbujú a v Poľsku máme stabilného a čitateľného partnera,“ uviedol Stančík na sociálnej sieti.

Nezabudol na Ukrajinu

Okolo Ukrajiny sa momentálne točí azda každé jedno diplomatické stretnutie medzi zástupcami krajín politického Západu. Výnimkou nebolo ani toto konkrétne stretnutie. Prístup Poľska vo vzťahu k Rusku je dlhodobo známy. Treba však pripomenúť, že ani veľké Poľsko sa miestami neuchyľuje k tak odvážnym krokom voči mocnosti, ako Slovensko. Stančík však vo svojich názoroch ostáva konzistentný. Je však otázne, či to krajine pomáha, alebo škodí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dánske ministerstvo obrany vo štvrtok oznámilo, že sa s Holandskom dohodlo na kúpe 14 tankov Leopard 2, ktoré obe krajiny darujú Ukrajine.
  2. Závažné obvinenie
  3. Výbuch na Kerčskom moste
  4. Ukrajina bojkotuje

„Na podpore Ukrajiny máme absolútnu zhodu“

„Dôležitou témou bola aj cezhraničná spolupráca a budovanie infraštruktúry medzi našimi krajinami, čo neprispeje len k rastúcej obchodnej výmene, ale aj dobrým medziľudským vzťahom o čom mimo iného svedčí, že poľskí kolegovia trávia jarné prázdniny v našich Tatrách. Som rád, že v témach bezpečnosti, regionálnej spolupráce a podpory Ukrajiny máme absolútnu zhodu. V ťažkých časoch sú dobré susedské vzťahy devízou a budeme na nich ďalej pracovať,“ dodal Stančík.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík pri prijatí poľského veľvyslanca: Na podpore Ukrajiny máme absolútnu zhodu!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti