eReport.sk
Minister spravodlivosti SR Boris Susko
zdroj: fb/Minister spravodlivosti SR Boris Susko

Na pôde Justičnej akadémie: Minister spravodlivosti ocenil úspešných absolventov justičnej skúšky


Minister spravodlivosti SR Boris Susko v utorok slávnostne odovzdal osvedčenia o vykonaní odbornej justičnej skúšky 22 úspešným vyšším súdnym úradníkom a asistentom sudcov.

Priamo na pôde Justičnej akadémie v Pezinku minister ocenil vedomosti absolventov justičnej skúšky a pevne verí, že ich budú vedieť správne aplikovať aj v ďalšej etape pracovného života. A to takým spôsobom, aby všetkým občanom bez rozdielu uľahčili prístup k spravodlivosti. Minister Susko a riaditeľ Justičnej akadémie Peter Hulla sa zároveň zhodli na potrebe opätovného zavedenia inštitútu justičných čakateľov.

,,Možno sa to na prvý pohľad javí ako fráza, ale dodržiavanie zákonov a vymožiteľnosť práva nie je niečo, čo by sme mali brať ako samozrejmosť. Aj posledných troch rokoch sa naša spoločnosť presvedčila, ako ľahko si možno z Ústavy Slovenskej republiky a jej zákonov doslova spraviť trhací kalendár. Keď si mocní tejto krajiny mysleli, že môžu všetko, lebo stoja nad zákonom. Je povinnosťou nás všetkých sa spoločne zasadzovať za to, aby sa zákony dodržiavali a rozhodnutia súdov rešpektovali – a to nielen zo strany radových občanov, ale najmä politikov či médií,“ povedal minister.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tibor Gašpar
  2. Rusko musí byť vylúčene!
  3. Richard Raši
  4. Zuzana Čaputová

Na odbornú justičnú skúšku môžu byť pripustení:

Sudcovskí čakatelia, úradníci (čakatelia) v kategórii úradníkov právnej služby na finančných prokuratúrach, advokátski koncipienti a kandidáti notárstva (verejného notárstva). Podmienkou pripustenia na skúšku je, že kandidát vykonal alebo najneskoršie do dňa ústnej skúšky vykoná predpísanú právnu prax.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na pôde Justičnej akadémie: Minister spravodlivosti ocenil úspešných absolventov justičnej skúšky

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne