eReport.sk
Približne 200 barelov ropy (vyše 30.000 litrov) uniklo v nedeľu popoludní do mora z potrubia patriaceho spoločnosti Perenco v prístave Poole ležiacom na južnom pobreží Anglicka v grófstve Dorset.
Približne 200 barelov ropy (vyše 30.000 litrov) uniklo v nedeľu popoludní do mora z potrubia patriaceho spoločnosti Perenco v prístave Poole ležiacom na južnom pobreží Anglicka v grófstve Dorset. Foto: https://cs.wikipedia.org/

Na pobreží Anglicka unikla ropa. Vyhlásili núdzový stav

Približne 200 barelov ropy (vyše 30.000 litrov) uniklo v nedeľu popoludní do mora z potrubia patriaceho spoločnosti Perenco v prístave Poole ležiacom na južnom pobreží Anglicka v grófstve Dorset. Únik sa medzičasom podarilo zastaviť, informuje TASR na základe správ televízií Sky News a BBC. 

Ropa unikala z podvodného potrubia pri najväčšom pevninskom ropnom poli v Európe. Úrady vyzvali obyvateľov, aby sa až do odvolania nekúpali v prístave Poole ani v jeho okolí. Každý, kto príde do kontaktu s ropou, by sa mal okamžite umyť mydlom a vodou a v prípade zdravotných problémov vyhľadať lekára.

Related Posts

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. afganistan
  3. Nie je to prvý raz!
  4. Biden opäť vyzýva Kongres

Prístav Poole je druhým najväčším prírodným prístavom na svete a lokalitou osobitného vedeckého záujmu, ktorá je domovom radu brodivých vtákov. Neďaleko sa nachádza polostrov Sandbanks, známy drahými nehnuteľnosťami, ktoré v letných mesiacoch lákajú tisíce návštevníkov.

Príslušný úrad, Poole Harbour Comission (PHC), pre BBC uviedol, že bol aktivovaný núdzový plán a ropovod bol odstavený.

„Treba zdôrazniť, že situácia je pod kontrolou,“ povedal Franck Dy, generálny riaditeľ spracovateľského zariadenia Wytch Farm Perenco.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na pobreží Anglicka unikla ropa. Vyhlásili núdzový stav

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti