eReport.sk
Policajná dodávka odváža v roku 2019 Hashema Abediho, brata páchateľa.
Policajná dodávka odváža v roku 2019 Hashema Abediho, brata páchateľa. Foto: tasr/ap

Na letisku v Manchestri sa zatýkalo: Zadržali muža spoluzodpovedného za bombový útok z roku 2017!

Na letisku v Manchestri zatkli v piatok 24-ročného muža podozrivého z napomáhania pri príprave samovražedného bombového útoku, ku ktorému došlo v tomto anglickom meste v máji 2017 po skončení koncertu Ariany Grandeovej. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.

Muža zadržali pre podozrenie z napomáhania pri príprave alebo zapájania sa do samotnej prípravy teroristických činov, spresnila polícia grófstva Veľký Manchester.

Polícia stále sleduje každú dostupnú stopu

Podozrivého, ktorý pochádza z Fallowfieldu na predmestí Manchestru, zadržali krátko po jeho prílete do Británie. Momentálne je vo vyšetrovacej väzbe, aby ho mohli vypočuť.

“Polícia Veľkého Manchestru je naďalej odhodlaná odhaliť pravdu o okolnostiach teroristického úroku v komplexe Manchester Arena,” uviedol popredný vyšetrovateľ tohto prípadu Simon Barraclough. Dodal, že aj keď “od spáchania tohto zverstva už uplynuli viac ako štyri roky”, polícia stále “neochvejne” sleduje každú dostupnú stopu, aby mohla všetkým zasiahnutým “poskytnúť odpovede, ktoré si zaslúžia”.

Zadržaným mužom má byť Ismail Abedi, brat samovražedného útočníka Salmana Abediho, ktorý z Británie pred časom odišiel, aby sa vyhol plánovanému vypočúvaniu, uvádza Sky News.

Na nedatovanej snímke je Hashem Abedi, brat páchateľa samovražedného bombového útoku, pri ktorom v máji 2017 zahynulo v Manchestri 22 ľudí. – Foto: tasr/ap

Jeho ďalšieho brata, Hashema Abediho, odsúdili v auguste na doživotie s možnosťou prepustenia najskôr po 55 rokoch za úlohu, ktorú zohral v príprave útoku a napomáhaní jeho páchateľovi.

Útok si vyžiadal 23 obetí a vyše 200 zranených

Samovražedný bombový útok v športovo-koncertnom komplexe Manchester Arena, ktorý sa odohral 22. mája 2017, si vyžiadal 23 mŕtvych vrátane atentátnika a viac ako 200 zranených. Páchateľ Salman Abedi, ktorý v hale odpálil podomácky vyrobenú nálož, sa narodil v Manchestri rodičom líbyjského pôvodu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na letisku v Manchestri sa zatýkalo: Zadržali muža spoluzodpovedného za bombový útok z roku 2017!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport