eReport.sk
Rekonštrukcia cesty Jána Pavla II. v Košiciach.
Rekonštrukcia cesty Jána Pavla II. v Košiciach. Foto: tasr

Na košickom sídlisku KVP budú zmeny v doprave, rušia i zastávky MHD

KOŠICE – Obnova ulice Jána Pavla II. v košickej mestskej časti Sídlisko KVP prechádza do druhej etapy. Od pondelka (21. 6.) dopravu presunú do opraveného ľavého pruhu a začnú s rekonštrukciou pravej časti vozovky. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Eurovia SK Simona Tančáková. V súvislosti s prácami Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) dočasne ruší zastávky Húskova.

„Vstup do križovatky vedúcej na ulicu Jána Pavla II. bude od pondelka v protismere, preto žiadame vodičov, aby dodržiavali dočasné dopravné značenie a prešli tak stavbou bez komplikácií,“ uviedla Tančáková.

Zástavky zrušia bez náhrady

„Vzhľadom na rekonštrukciu jazdného pruhu na Ulici Jána Pavla II. v smere od Triedy KVP k obratisku dôjde od pondelka od 7.00 h k dočasnému zrušeniu zastávky Húskova aj v smere na KVP, kláštor, resp. Klimkovičovu bez náhrady,“ informovala hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová. Ako spresnila, linka 71 zastávku vynechá, pričom tou nasledujúcou bude až KVP, kláštor – na Klimkovičovej ulici. Zastávku Húskova vynechá aj linka RA3, svoju trasu tak začne na zastávke KVP, kláštor – na Klimkovičovej ulici.

Vymenia konštrukčné vrstvy chodníkov

Súčasťou prác je aj oprava vozovky autobusových zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD), rekonštrukcia uličných vpustov, nástupišťa zastávok a výmena zábradlia. Čo sa týka obnovy priechodov pre chodcov a chodníkov, podľa Tančákovej sa realizuje s dôrazom na zvyšovanie kvality pohybu a zlepšenie podmienok pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie. Pri priechodoch a ich napojení na pásy pre chodcov, ktoré nespĺňali najnovšie požiadavky STN a platných právnych predpisov, dôjde na nevyhnutnej ploche k výmene konštrukčných vrstiev chodníkov.

Pripomenula tiež, že komplexnú rekonštrukciu ulice Jána Pavla II. si vyžaduje nielen zvýšená intenzita cestnej dopravy, ale tiež potreba vyššej bezpečnosti tejto komunikácie. „Pôvodná cesta bola v minulosti viackrát lokálne opravovaná a po ukončení svojej prevádzkovej výkonnosti má kvôli vysokému dopravnému zaťaženiu, opakovaným rozkopávkam a únave materiálu množstvo porúch,“ dodala Tančáková.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport