eReport.sk
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer. Zdroj: tasr

Na Káčera sa to sype! Maďarský minister: Mal by sa o Maďaroch vyjadrovať s úctou!

Predstaviteľ maďarského ministerstva zahraničných vecí Tamás Menczer vo štvrtok na Facebooku vyzval slovenského ministra zahraničných vecí Rastislava Káčera, aby o Maďaroch hovoril s úctou. Štátny tajomník maďarskej diplomacie zodpovedný za bilaterálne vzťahy tak reagoval na Káčerova kritické slová o Maďarsku.

Neúctivý Káčer?

„Podľa mojich vnútorných kritérií Maďarsko nie je demokraciou západného typu. Ja to takto vnímam a je mi to veľmi ľúto, ale je jediná krajina Európskej únie, ktorá nie je plnohodnotnou demokraciou západného typu. A nie je to len môj názor, je v tom väčšinový súhlas Európskeho parlamentu a Európskej komisie a aj kolegovia, s ktorými diskutujem, to vnímajú rovnako,“ povedal v pondelok Káčer v rozhovore pre aktuality.sk.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kollár reaguje na Pavla
  2. Opozičný poslanec NR SR Robert Fico (SMER-SD).
  3. Odvolaná vláda sa nemá čím chváliť
  4. Slovensko potrebuje voľby

Šéf slovenskej diplomacie pravidelne hovorí veľmi kriticky o maďarskom premiérovi. „Musíme pripomenúť, že Viktora Orbána maďarský ľud zvolil s rekordnou podporou už štvrtýkrát za sebou,“ podčiarkol Menczer s poznámkou, že rozhodnutie Maďarov si musí ctiť ešte aj slovenský minister zahraničných vecí.

Orbán je podľa maďarského štátneho tajomníka zástancom mieru a je proti sankciám. „Maďari ho poverili aj súčasným zvládaním krízy po migrácii a koronavíruse. Toto je tá stabilita, čo pre Slovensko nie je úplne charakteristické. Minister Káčer by možno urobil lepšie, keby sa zaoberal vlastnou krajinou, ktorá je neustále vo vládnej kríze,“ uzavrel Menczer.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Káčera sa to sype! Maďarský minister: Mal by sa o Maďaroch vyjadrovať s úctou!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti