eReport.sk
Na ilustračnej snímke cesta. Foto: tasr/ap

Na cestu za Drietomou smerom do Česka sa zosunul svah

Na cestu I/9 za Drietomou smerom do Česka sa zosunul svah. Vodiči v tomto úseku prejdú striedavo v jednom pruhu. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk s tým, že je tu podozrenie na opätovný zosuv svahu.

Všetky sledované diaľničné úseky na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý, miestami vlhký až mokrý. Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné. Povrch vozoviek je na južnej polovici Slovenska zväčša suchý, na severe prevažne vlhký až mokrý, v hornatejších častiach stredného a východného Slovenska sa môže zriedkavo vyskytovať čerstvý, kašovitý až utlačený sneh do dvoch centimetrov. Na cestách I/67 odbočka Dedinky – Ostrá Skala, II/535 odbočka Dobšiná – Palcmanská Maša a II/578 Skalka – Kremnica je na vozovke miestami zľadovatený sneh do troch centimetrov.

Horské prechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na horskom priechode Huty a Podspády je čerstvý sneh do dvoch centimetrov a na horskom priechode Fačkov je miestami kašovitý sneh do jedného centimetra. SSC informuje, že na vlhkých a mokrých cestách sa pri nízkych teplotách môže vytvárať poľadovica.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity