eReport.sk
Policajt stojí vedľa miesta, kde zatkli muža, ktorý útočil nožom. Foto: tasr/ap

Muž s 30- centimetrovým nožom v Lyone bol zrejme pripravený útočiť


Muža ozbrojeného dlhým nožom zatkli vo štvrtok v meste Lyon na juhovýchode Francúzska, keď sa chystal nastúpiť do električky, uviedol zdroj blízky vyšetrovaniu pre tlačovú agentúru AFP. Pravdepodobne bol už pripravený útočiť.

Podozrivého čaká psychologické vyšetrenie.

O podozrivom afganskom občanovi – dvadsiatnikovi, ktorý bol oblečený v tradičnom afganskom odeve, boli včas upovedomené francúzske tajné služby, dodal zdroj. „Mal pri sebe 30-centimetrový nôž a zrejme bol pripravený na čin,“ povedal pre AFP starosta druhého obvodu Lyonu Pierre Oliver. Zadržaného muža vypočúvajú a pravdepodobne podstúpi psychologické vyšetrenie.

Francúzskom vo štvrtok už skôr otriasli vraždy troch ľudí

K zatknutiu došlo neďaleko veľkej vlakovej stanice v historickom jadre mesta, neďaleko lokality, kde v máji 2019 na rušnej pešej zóne vybuchla balíková bomba a zranila 14 ľudí. Podozrivý z tohto bombového útoku, 24-ročný Francúz alžírskeho pôvodu, neskôr vyšetrovateľom povedal, že „v srdci tajne“ prisahal vernosť teroristickej organizácii Islamský štát (IS). Francúzskom vo štvrtok už skôr otriasli vraždy troch ľudí v kostole v Nice, meste na pobreží Stredozemného mora. Vyšetrovatelia tento brutálny čin spáchaný nožom riešia ako džihádistický teroristický útok.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Muž s 30- centimetrovým nožom v Lyone bol zrejme pripravený útočiť

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne