eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Muž po nehode nespoznával ani vlastnú rodinu. Pamäť sa mu vrátila pri tejto pesničke


Po tragickej nehode, pri ktorej ho vtedy ako devätnásťročného mladíka zrazilo auto, si nemohol spomenúť na žiadneho člena rodiny, ani na zážitky zo svojho detstva. Všetko po jedenástich rokoch zmenila jediná pieseň, ktorú Thomas Leeds (30) počul na oslave svojich narodenín, informoval o tom britský Daily Mail.

Keď náhodou začala pesnička The Whole Of the Moon od skupiny The Waterboys z roku 1985, Thomasovi sa zrazu vynorilo kopec spomienok, na ktoré si roky nepamätal.

Muž bol po nehode, ktorá sa stala v Londýne pri prechádzaní cesty, vážne zranený. Pád na zem a následný úder do hlavy mal fatálne následky. V nemocnici mu diagnostikovali krvné zrazeniny na mozgu. Musel podstúpiť operáciu, po ktorej stratil pamäť a prejavila sa u neho epilepsia.

Zdroj: Facebook Thomas Leeds

Po úraze sa zmenil

Thomas sa podľa jeho rodiny po úraze zmenil. Zo zdržanlivého a hanblivého chlapca sa stal spoločenský extrovert. Lekári u neho naviac odhalili chorobu s názvom prosopagnózia, známa ako tvárová slepota. Ide o neurologickú poruchu, pri ktorej pacient nie je schopný rozpoznať tváre. Podľa závažnosti ochorení niektorí vidia aspoň nejaké rozdiely v tvárach ostatných, poznajú svojich blízkych, alebo si naopak nepamätajú žiadne tváre.

Thomas priznal, že má lepšie aj horšie dni. Niekedy má dokonca problém poznať tváre svojich dcér na detskom ihrisku. Napriek radikálnej zmene v živote sa z neho stal manžel, otec a spisovateľ. Vždy, keď sa mu vynorí nová spomienka, nakreslí ju, aby ju mohol rodine ukázať a uistiť sa, že je skutočná.

Zdroj: youtube

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Muž po nehode nespoznával ani vlastnú rodinu. Pamäť sa mu vrátila pri tejto pesničke

KOMENTOVALI STE: