eReport.sk
Eskorta privádza obvineného Dušana Kracinu. Foto: tasr

Muž obvinený v kauze príprav vrážd Žilinku a Lipšica ostáva za mrežami

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, predĺžil u Dušan Kracinu, obvineného v kauze prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a prokurátora generálnej prokuratúry Petra Šufliarskeho, lehotu trvania väzby do 21. novembra. Urobil tak v utorok na základe žiadosti prokurátora. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

“Sudca nenahradil väzbu nad obvineným dohľadom probačného a mediačného úradníka. Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd (NS) SR,” konštatovala Kudjáková.

Kracina je obvinený pre obzvlášť závažný zločin

Podľa nej sudca zároveň zamietol návrh prokurátora na rozšírenie dôvodov väzby u Dušan Kracinu, takže dôvodom väzby u neho naďalej ostáva obava z pokračovania v trestnej činnosti, a teda preventívna väzba. Prokurátor podal proti tomu sťažnosť, o ktorej takisto rozhodne NS SR.

Dušan Kracina je obvinený pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy formou účastníctva. Tvrdí, že je nevinný. Národná kriminálna agentúra ho zadržala vlani v septembri. Na trestnom čine sa mal zúčastniť ako objednávateľ.

Z príprav vrážd obvinili aj ďalších

Z príprav vrážd Žilinku, Lipšica a Šufliarskeho obvinili už koncom augusta 2019 Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szaba, Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa. Pred týždňom rozhodol sudca pre prípravné konanie ŠTS v tejto kauze aj o zotrvaní vo väzbe Aleny Zsuzsovej do 3. novembra. Hoci v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice ju súd oslobodil a v ďalšej veci – vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, kde mala vystupovať ako sprostredkovateľka, ju odsúdil na 21 rokov väzenia, nie je ani jeden rozsudok k dnešnému dňu právoplatný.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport