eReport.sk
Emmanuel Macron (vľavo).
Emmanuel Macron (vľavo). Foto: tasr/ap

Muž, ktorý vylepil Macronovi, už pozná trest. Tvrdí, že útok neplánoval

Súd v juhofrancúzskom meste Valence vo štvrtok odsúdil muža, ktorý dal tento týždeň facku prezidentovi Emmanuelovi Macronovi, na 18 mesiacov väzenia, z toho 14 mesiacov podmienečne. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Damien Tarel, 28-ročný nadšenec pre historické obdobie stredoveku, sa nachádza vo väzbe od utorkového incidentu. Prokurátor ho označil za “absolútne neprípustný” a “zámerný násilný čin”. Súd mužovi tiež zakázal na päť rokov vlastniť zbrane.

Na videosnímke francúzsky prezident Emmanuel Macron (uprostred) dostáva facku od muža (v zelenom tričku) počas Macronovej návštevy v obci Tain-l’Hermitage v departemente Drôme v regióne Rhône-Alpes na juhovýchode Francúzska 8. júna 2021. – Foto: tasr/ap

Tarel na štvrtkovom pojednávaní vypovedal, že jeho útok bol impulzívny a neplánovaný, podľa jeho slov ho podnietil hnev nad “úpadkom” Francúzska. Tarelovi hrozili maximálne tri roky väzenia a pokuta vo výške 45.000 eur. Obvinený bol z útoku na verejného činiteľa, za ktorý francúzska prokuratúra preňho žiadala trest 18 mesiacov odňatia slobody.

K incidentu došlo v utorok počas Macronovej návštevy  v obci Tain-l’Hermitage na juhovýchode krajiny, keď sa Macron po príchode išiel pozdraviť s miestnymi obyvateľmi zhromaždenými za zátarasami. Samotný Macron zdôraznil, že incident bol “ojedinelý akt vykonaný násilným jedincom”.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport