tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na archívnej snímke z 21. septembra 2021 novinári a policajné auto pred čerpacou stanicou v nemeckom Idar-Obersteine.
Na snímke z 21. septembra 2021 novinári a policajné auto pred čerpacou stanicou v nemeckom Idar-Obersteine. Foto: tasr/ap

Muž dostal doživotie v Nemecku: Zabil pokladníka, keď ho ten vyzval, aby si dal rúško!

Nemecký súd udelil v utorok doživotný trest odňatia slobody 50-ročnému mužovi, ktorý zavraždil pokladníka na čerpacej stanici za to, že ho – počas pandémie – vyzval, aby dodržiaval pandemické opatrenia a nasadil si rúško. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Súd uznal obvineného, ktorého z dôvodu zákona o ochrane osobných údajov identifikoval iba ako Maria N., za vinného z vraždy a odsúdil ho na doživotie. Muž sa pred súdom bránil, že by mal byť súdený len za zabitie, pretože v čase incidentu bol pod vplyvom alkoholu.Sám sa udal na policajnej stanici.

Sám sa udal na polícii

Podľa zistení prokuratúry muža, ktorý prišiel zaplatiť za pivo, pokladník vyzval, aby si nasadil rúško. Odsúdený to odmietol a z čerpacej stanice odišiel. Neskôr sa vrátil – už s rúškom na tvári, ktoré si však stiahol, keď pristúpil k pokladni. Po krátkej výmene názorov muž strelil 20-ročného pokladníka do hlavy.

Mladík bol na mieste mŕtvy a Mario N. sa neskôr sám udal na policajnej stanici, pričom uviedol, že pandemické opatrenia ho stresujú. Táto vražda, ku ktorej došlo v meste Idar-Oberstein v spolkovej krajine Porýnie-Falcko na juhozápade Nemecka, svojho času vyvolala u verejnosti šok a obavy, že popierači koronavírusu sa stávajú násilní.

Pandemické opatrenia vyvolali občiansky odpor

Odpor proti opatreniam prijatým na spomalenia šírenia koronavírusu v Nemecku v rokoch 2020 a 2021 rástol, pričom do ulíc vychádzali tisíce ľudí: aktivisti, odporcovia očkovania i krajne pravicoví radikáli. V auguste v roku 2020 demonštranti vtrhli aj do budovy Spolkového snemu v Berlíne, pričom niektorí držali tzv. ríšsku vlajku, čo mnohých Nemcov šokovalo.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Muž dostal doživotie v Nemecku: Zabil pokladníka, keď ho ten vyzval, aby si dal rúško!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku