eReport.sk
Romano a Alessandra, foto:gettyimages

Mussolini sa vrátil? Áno, je to pravda!

Meno Mussolini sa môže, opäť zapísať do dejín. Tentoraz v tom kladom slova zmysle. Pravnuk talianskeho diktátora Benita Mussolinoho Romano sa stal profesionálnym futbalistom.

Pravnuk fašistického diktátora

18-ročný pravnuk fašistického diktátora podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt s Laziom Rím. Fanúšikovia Lazia, celé roky bagatelizovali svoje vzťahy s krajne pravicovými skupinami, majú teda dôvod na radosť. Mladý futbalista sa však vyjadril aby ho verejnosť nesúdila len kvôli jeho pôvodu: „Nesúďte ma za moje meno, ale len za moje výkony,“ žiada mladý Romano. „Dúfam, že si raz s Laziom zahrám v Serii A.“

Romano Mussolini v drese Lazia Rím

Foto: twitter

Vlna kontroverzie

Romano Floriani Mussolini bol súčasťou mládežníckej akadémie Lazia. Predstavil sa už dvakrát v zostave juniorského tímu. Najnovšie si zahrá Seriu A za tím do 18 rokov. Podpísanie oficiálnej zmluvy pravého obrancu s klubom však vyvolala vlnu kontroverzie. Priaznivci druhého najväčšieho klubu v Ríme, majú mať väzby s fašistickými skupina a podporovateľmi práve Benita Mussoliniho. Hlavným dôvodom však majú byť politické dejiny v ktorých sa jeho pradedo zapísal ako neľútostný diktátor.

Mnoho z fanúšikov Lazia sa hlási k fašistickým skupinám

Foto: gettyimages

Mama političkou

Mladý Romano nie je však jediným Mussoliniho potomkom, ktorý je v Taliansku známy. Jeho matka Alessandra je známou televíznou postavou. Pokračuje však aj v šľapajach jej starého otca a stala sa z nej politička. Svojho času bola aj poslankyňou v Európskom parlamente.

Mladý Romano s matkou Alessandrou

Foto: gettyimages


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mussolini sa vrátil? Áno, je to pravda!

Futbal

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti