eReport.sk
Elon Musk. Foto: tasr

Muskov majetok rástol tak, ako asi nikomu doteraz: Stal sa najväčším boháčom sveta!

Tak tomu sa povie bleskovo bohatnúť! To, ako sa zakladateľovi Tesly podarilo nabaliť sa za posledný rok, sa zrejme zapíše do histórie. Elon Musk na indexe miliardárov Bloomberg Billionaires Index predbehol zakladateľa Amazonu Jeffa Bezosa.

Akcie amerického výrobcu elektromobilov Tesla pokračujú v raketovom raste. Vďaka ich posilňovaniu sa zakladateľ Tesly Elon Musk stal najbohatším človekom na svete.

Akcie Tesly si vo štvrtok polepšili o 4,8 % a o 16.15 h SEČ predstavoval Muskov čistý majetok 188,5 miliardy USD (153,55 miliardy eur). Jeho hodnota bola o 1,5 miliardy USD vyššia než hodnota majetku Bezosa, ktorý bol na čele indexu od októbra 2017.

Muskov majetok počas uplynulých 12 mesiacov stúpol o vyše 150 miliárd USD, čo bol zrejme najprudší nárast majetku v dejinách. Príčinou bolo bezprecedentné posilnenie akcií Tesly, ktoré počas uplynulého roka vyskočili o 743 %. Medzi dôvody patrí to, že Tesle sa darilo trvalo sa udržať v zisku, čo jej tiež pomohlo k zaradeniu jej akcií na index S&P 500.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Muskov majetok rástol tak, ako asi nikomu doteraz: Stal sa najväčším boháčom sveta!

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php