eReport.sk
Foto: tasr

Musíme si ešte počkať: Festival Pohoda sa ani tento rok konať nebude

V poradí 24. ročník Pohody sa opäť presúva o rok. V plnej verzii sa festival uskutoční od 7. do 9. júla 2022. Organizátori sa tak rozhodli na základe konzultácií s expertmi. Informoval PR manažér Anton Repka.

„Je nám to ľúto, ale naše rozhodnutie považujeme za nevyhnutné a správne. Zároveň sme rozbehli prípravy na sérii malých festivalov, ktoré chceme na trenčianskom letisku urobiť už toto leto, a ktorým sme dali názov Pohoda on the Ground,” uviedol Michal Kaščák za festivalový tím.

Čo so zakúpenými lístkami?

Všetky typy vstupeniek zakúpených na 24. ročník Pohody ostávajú v platnosti, týka sa to edície z roku 2020 i 2021. „Ich prenesenie na budúci rok je tou najlepšou možnosťou, ako festival v týchto časoch podporiť,” odkazujú organizátori. Zároveň však tým, ktorí to potrebujú, garantujú vrátenie plnej sumy za lístok. Na stránke www.pohodafestival.sk zriadili sekciu Pohoda 20 › 22 s informáciami o presune festivalu aj s návodom, ako postupovať pri refundácii vstupeniek. Organizátori sa snažia presunúť aj jednotlivých umelcov a kapely potvrdené na rok 2021 na budúci rok.

Rozhodnutie o presune ročníka organizátori prijali po debatách s epidemiologičkami Zuzanou Krištúfkovou, Máriou Štefkovičovou, Alexandrou Bražinovou a s matematikom Richardom Kollárom. „Potvrdili, že nevidia reálnu šancu na usporiadanie podujatia s kapacitou 30.000 ľudí počas tohto leta na Slovensku,” dodal Repka s tým, že pre medzinárodné festivaly je dôležitá aj situácia v iných krajinách: „V posledných týždňoch viacerí umelci a umelkyne zrušili plánované letné turné, zrušili sa tiež viaceré festivaly, ktoré nadväzovali na Pohodu. Rozhodnutím získali ľudia z tímu Pohody čas na prípravu série malých festivalov s názvom Pohoda on the Ground.”

O rozhodnutí presunúť Pohodu, ako aj o pripravovanom podujatí budú hovoriť organizátori festivalu spolu s epidemiologičkami a ďalšími odborníkmi v stredu o 18.00 h počas livestream debaty na facebookovom profile festivalu.

Zrušili aj Dobrý festival v Prešove

Organizátori Dobrého festivalu 2021, ktorý sa mal konať v júni v Prešove, sa ho rozhodli zrušiť. Ako uviedli na sociálnej sieti, pri podujatí takéhoto rozmeru, zahraničných hosťoch a organizačnej náročnosti, nie je možné ďalej čakať na ďalší vývoj situácie.

„Sme v absolútnej neistote, zodpovedné autority nám ani po roku nevedia dať jednoznačné stanovisko, či bude možné v nejakej forme a za vopred určených podmienok hromadné akcie organizovať. Preto sme museli urobiť toto neľahké rozhodnutie a Dobrý festival 2021 rušíme. Uvedomujeme si aj sklamanie, ktoré spôsobíme našim verným návštevníkom a návštevníčkam. Veľmi nás to mrzí, nemáme však na výber a musíme reštartovať naše odpočítavanie o ďalší rok,” uviedli jeho organizátori na sociálnej sieti. Nový termín konania festivalu v roku 2022 oznámia čoskoro. Ako informovali, komunikujú s agentmi a manažmentmi, najmä zahraničných kapiel.

„Všetky vstupenky zakúpené na tento ročník zostávajú v platnosti aj pre Dobrý festival 2022. Nie je potrebné robiť žiadne dodatočné kroky, vstupenky budú platiť automaticky,” doplnili organizátori s tým, že prosia ľudí, aby nežiadali o refundáciu. V prípade, že sa tak rozhodnú urobiť, bližšie informácie nájdu na facebookovom profile Dobrého festivalu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport