eReport.sk
Petr Kellner, foto: profimedia

Mrazivé detaily z Kellnerovej havárie. Je známa predbežná správa!

V prípade smrti Petra Kellnera a ďalších pasažierov sa objavili prvé detaily z vyšetrovania. Americký Národný úrad pre bezpečnosť v doprave zverejnil predbežnú správu o nehode vrtuľníka na Aljaške. Neuveriteľné detaily!

Tragická nehoda, ktorá sa odohrala na Aljaške pri ľadovci Knik vyvolávala množstvo otázok. Či zlyhal pilot alebo technika, aké boli presné poveternostné podmienky. Detaily neboli známe, keďže helikoptéra nemá čiernu skrinku. V správe z nehody najbohatšieho Čecha Petra Kellnera (†56) sa uvádza: „Dáta GPS ukázali, že vrtuľník naposledy vzlietol v 18:27:05 severozápadným smerom a vyletel do 5900 stôp nad morom. Posledný pohyb helikoptéry započal okolo 18:33 nad hrebeňom vo výške 6266 stôp nad morom (1910 metrov), okolo 14 stôp (4 metrov) nad terénom.” Pilot následne niekoľko minút manévroval v nízkej rýchlosti a malej výške. Situáciu nezvládol a narazil do ľadovca 4 až 6 metrov pod hrebeňom. Podľa správy bolo počasie vcelku priaznivé. Žiadne dramatické chumelenie sa v ten deň nekonalo. Viditeľnosť bola vraj až šestnásť kilometrov. Boli teda naplnené limity VMC, čo znamená, že sa pilot mohol orientovať iba zrakom a nemusel sa spoliehať na žiadne prístroje.

Svedectvo preživšieho

Lenže takéto podmienky boli podľa aktuálnej správy namerané až z miesta štyridsiatich troch kilometrov vzdialeného Palmerova letisko, čo znamená, že v mieste nehody sa mohlo počasie líšiť. Stroj sa po náraze valil niekoľko sto metrov strmhlav dole. Jediný, kto nešťastnú haváriu prežil je bývalý český reprezentant v snowboardingu David Horváth, ktorý bol ihneď hospitalizovaný. Za haváriou zrejme stojí nestála technická porucha, ale i súhra nešťastných okolností a poveternostných aj pristávacích podmienok. Takýto záver uviedol s odvolaním na Horváthovo svedectvo Českému rozhlasu Vladimír Mlynár, riaditeľ pre vzťahy s verejným sektorom vo firme PPF.

Foto: profimedia, PPF

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport