eReport.sk
José Mourinho, foto:tasr

Mourinho reaguje na rasizmus voči jeho hráčovi: Nemajú morálnu čestnosť!

Kórejský futbalista Son Heung-min sa stal terčom rasizmu po nedeľnom zápase Premier League s Manchestrom United. Útočník Tottenhamu Hotspur sa zaplietol do incidentu v prvom polčase, pre ktorý rozhodcovia neuznali gól Edinsona Cavaniho

Podľa nich totiž jeho zásahu predchádzal faul Scotta McTominaya na Sona. Ten následne otvoril skóre stretnutia, no domáci Tottenham vedenie neudržal a napokon prehral 1:3. „Ďalší zápas a opäť sa jeden z našich hráčov stal terčom rasizmu. Opäť sme to nahlásili a zvážime najvhodnejší ďalší postup,” citovala agentúra AP stanovisko Tottenhamu.


Hráč Tottenhamu Son sa stal obeťou rasizmu – Foto: tasr

„Ak by som povedal na hráča A, B alebo C z iného mužstva, že ak by bol môj syn, nedostane dnes obed alebo čosi podobné, aká by bola vaša reakcia? Myslím si, že je naozaj smutné, že sa ma na to nepýtate. Je smutné, že nemáte morálnu čestnosť zachádzať so mnou ako s ostatnými. Takže, čo sa tohto týka, len chcem podotknúť, že Sonny je veľmi šťastný, že jeho otec je lepšia osoba ako Ole. Pretože ja rozmýšľam ako otec, a ja som otec, ktorý vždy nakŕmi svoje deti bez ohľadu na to, čo urobia. Ak musíte kradnúť, aby ste nakŕmili svoje deti, tak kradnete,” povedal Portugalčan na adresu nórskeho trénera.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport