eReport.sk
Úrad vlády SR. Foto: eReport

Motivácia pre zamestnancov Úradu vlády: Zaočkujú sa? Deň voľna!

Každý zamestnanec Úradu vlády (ÚV) SR bude mať nárok na mimoriadny deň pracovného voľna, ktorý môže využiť na regeneráciu po očkovaní proti COVID-19. Cieľom je podporiť zamestnancov, ktorí si chcú chrániť svoje zdravie aj zdravie kolegov a zabezpečiť tak bezproblémový chod úradu, ktorý zabezpečuje rokovania vlády.

Deň voľna za očkovanie

„Vnímam, že veľa ľudí s očkovaním váha aj preto, že po podaní vakcíny môžu nastať prejavy, ktoré ich na deň či dva vyradia z pracovného procesu. Deň plateného voľna na zotavenie sa po očkovaní je preto vhodným nástrojom, ako zamestnancov podporiť v rozhodnutí dať sa zaočkovať,“ uviedol vedúci ÚV SR Július Jakab. Nárok na deň pracovného voľna s náhradou mzdy bude mať každý zamestnanec po podaní prvej aj druhej dávky vakcíny. V prípade jednodávkovej vakcíny Janssen bude mať zamestnanec nárok na dva dni voľna. Voľno sa vzťahuje aj na zamestnancov, ktorí už očkovanie absolvovali.

Musíme pracovať a cítiť sa bezpečne

„Záleží mi na tom, aby bolo čo najviac ľudí zaočkovaných aj na úrade vlády, aby sme mohli v prípade ďalšej vlny pracovať a cítiť sa bezpečne. Očkovanie vírus nezastaví, významne však zníži počet smrteľných prípadov a ťažkého priebehu ochorenia, ktoré by si vyžiadalo hospitalizáciu v nemocnici a následne dlhú dobu liečenia,“ zdôraznil vedúci ÚV SR. Zároveň verí, že pozitívna motivácia zamestnancov v podobe dňa voľna na zotavenie sa po očkovaní by mohla byť dobrým príkladom aj pre ďalšie štátne inštitúcie či súkromných zamestnávateľov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Motivácia pre zamestnancov Úradu vlády: Zaočkujú sa? Deň voľna!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti