eReport.sk
Šéf českej diplomacie Jan Lipavský označil v utorok na Twitteri kritiku ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova na adresu prezidenta ČR Petra Pavla - pre jeho výroky o Číne a Ukrajine - za "smiešnu".
Sergej Lavrov, minister zahraničných vecí Ruskej federácie. Foto: tasr

Moskva nekompromisne odkázala Washingtonu: Stiahnite svojich vojakov a vybavenie z Ukrajiny!

Moskva nekompromisne odkázala Washingtonu, aby sa USA stiahli z Ukrajiny. Rusi chcú stiahnutie amerických „vojakov a vybavenia“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Novinári a delegáti si fotia čínskeho ministra zahraničných vecí Čchin Kanga po príhovore o globálnej bezpečnosti v Pekingu v utorok 21. februára 2023.
  2. Na Západe nič nové

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v utorok požiadalo USA o stiahnutie amerických „vojakov a vybavenia“ z Ukrajiny. TASR správu prevzala z agentúry AFP a webovej stránky denníka The Guardian.

Moskva si predvolala veľvyslankyňu USA

Ministerstvo si pre činnosť USA na Ukrajine predvolalo americkú veľvyslankyňu Lynn Tracyovú. Oznámilo jej, že súčasný „agresívny postup“ Spojených štátov s cieľom prehlbovať konfrontáciu s Ruskom má vo všetkých oblastiach opačný účinok.

Rusi chcú vysvetliť aj príčiny výbuchov plynovodov

Washington by mal podľa vyhlásenia ruskej diplomacie na deeskaláciu situácie podniknúť kroky vedúce stiahnutiu vojakov NATO a vybavenia a takisto zastaviť protiruské aktivity. Moskva od USA tiež žiadala vysvetlenie o príčinách výbuchov na plynovodoch Nord Stream v Baltskom mori.

Putin: Pre režim v Kyjeve je ukrajinský národ cudzí

Ruský prezident Vladimir Putin vo svojom utorkovom prejave o stave krajiny vyhlásil, že Západ v roku 2014 podporil na Ukrajine „protištátny prevrat“. Ukrajinci sa tak stali „rukojemníkmi svojich západných pánov“, ktorí Ukrajinu okupujú politicky, ekonomicky a vojensky. „Tento režim neslúži národným záujmom. Slúži záujmom zahraničných mocností“, povedal.

„Zodpovednosť za podnecovanie ukrajinského konfliktu, za eskaláciu a za nárast počtu obetí leží celá na pleciach Západu a samozrejme kyjevského režimu. Na súčasnom ukrajinskom režime, pre ktorý je ukrajinský národ cudzí,“ vyhlásil Putin.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Moskva nekompromisne odkázala Washingtonu: Stiahnite svojich vojakov a vybavenie z Ukrajiny!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre