eReport.sk
Putin tlačí na vládu
Ruský prezident Vladimir Putin na summit APEC do amerického San Francisca nepocestuje. Ešte stále naň totiž platí medzinárodný zatykač. Foto: tasr/ap

Moskva chce posilniť protivzdušnú obranu, jeden ukrajinský dron zneškodnili aj dnes

 Starosta Moskvy Sergej Sobianin chce posilniť protivzdušnú obranu mesta, pretože počet útokov dronmi proti ruskej metropole sa stále zvyšuje. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský prezident Vladimir Putin
  2. Predvolebná kampaň
  3. Štedrý Ódor

Treba urobiť viac

„Tento rok sme už urobili veľa na ochranu Moskvy pred dronmi a pokusmi o teroristické útoky,“ povedal tiež Sobianin zástupcom mestských spoločností vo štvrtok večer. Citovala ho ruská tlačová agentúra Interfax.

V posledných týždňoch boli nainštalované nové systémy protivzdušnej obrany, niekedy nové pribúdajú denne, uviedol starosta. „Naše rakety sú v akcii a zostreľujú letiace drony,“ dodal.

Útoky Kyjeva

Kyjev v poslednom období vystupňoval svoje útoky dronmi proti Rusku a zasahuje nimi lokality blízko hranice, ale tiež priamo v ruskej metropole Moskva. Počet obetí a závažnosť škôd však zatieňujú úmrtia a skaza, ktorú Rusko spôsobuje Ukrajine, píše DPA.

Protivzdušná obrana v blízkosti rajónu Ľubercy na juhovýchodnom okraji hlavného mesta „zmarila ďalší pokus letieť s bezpilotným lietadlom do Moskvy,“ napísal Sergej Sobjanin na sociálnej sieti Telegram.

„Podľa prvotných správ nedošlo k žiadnym obetiam ani škodám. Na mieste zasahujú záchranné zložky,“ dodal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Moskva chce posilniť protivzdušnú obranu, jeden ukrajinský dron zneškodnili aj dnes

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php