tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Moldavský parlament schválil zákaz vysielania ruských spravodajských programov

Moldavský parlament schválil vo štvrtok zákaz vysielania ruských spravodajských programov. Cieľom je zabrániť šíreniu propagandy zo strany Moskvy v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Moldavské televízie tak budú môcť vysielať jedine ruské zábavné relácie; politické ani analytické programy povolené nebudú. TASR prevzala správu z agentúry AFP.

Vysielanie ruských spravodajských relácií bolo v Moldavsku zakázané už od začiatku ofenzívy Moskvy na Ukrajine, avšak parlament tento zákon oficiálne odobril až vo štvrtok v druhom a zároveň poslednom čítaní. Nový zákon zavádza tiež pokuty a ďalšie sankcie za vysielanie dezinformácií.

AFP približuje, že Moldavsko je prevažne rumunskojazyčné, avšak v krajine žije aj značná po rusky hovoriaca menšina. Ruská ofenzíva na Ukrajine spôsobila zvýšenie napätia a obavy z destabilizácie aj v prozápadne orientovanom Moldavsku, ktoré sa usiluje stať sa členskou krajinou Európskej únie. Moldavsko síce nemá hranicu s Ruskom, nachádza sa však blízko oblastí, ktoré ruské sily okupujú na juhu Ukrajiny. Panujú obavy, že bývalá sovietska republika by sa po Ukrajine mohla stať ďalším vojenským cieľom Ruska, ktoré má svojich vojakov umiestnených aj na území moldavského separatistického regiónu Podnestersko.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Moldavský parlament schválil zákaz vysielania ruských spravodajských programov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku