eReport.sk
Novým predsedom Hlasu-SD sa stal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok
Novým predsedom Hlasu-SD sa stal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok zdroj: fb

M. Šutaj Eštok: Mojou ambíciou nie je napodobňovať Petra Pellegriniho, chcem však ísť jeho cestou


Pre ministra vnútra je prioritou stabilizácia silových zložiek štátu. Tie sú podľa jeho slov v rozvrate po pôsobení členov Matovičovej vlády, konkrétne R. Mikulca a Š. Hamrana. M. Šutaj Eštok sa vyjadril aj k zdravotnému stavu premiéra R. Fica a jeho prípadnej osobnej účasti na najbližšom výjazdovom rokovaní vlády.

Rezort vnútra je po pôsobení Matovičovej vlády v rozvrate!

Rozhovor eReportu s ministrom vnútra. Zdroj: YouTube

Minister vnútra upozornil, že prebral svoj rezort v zlom stave. Policajný zbor je podľa jeho slov po pôsobení Štefana Hamrana a Romana Mikulca rozvrátený najviac ako za posledných 30 rokov bol. M. Šutaj Eštok je pyšný na to, že ukončil vojnu v polícii. Hovorí, že momentálne výborne funguje spolupráca medzi silovými zložkami v štáte. Vyriešil aj situáciu s migrantami.

Minister vnútra hovorí, že často trávi čas v regiónoch a pri policajtoch. Rád chodí medzi bežných policajtov, záchranárov, hasičov, pretože toto je cesta k skutočnému poznaniu stavu v rezorte. Konštatuje, že na rozdiel od členov vlády Igora Matoviča, táto vláda sa medzi ľudí chodiť nebojí.

Vyjadril sa aj stavu premiéra Fica

Minister vnútra plánuje urobiť zmeny v odmeňovaní policajtov, aby motivoval zamestnancov, prípadne tých nových, mladých potenciálnych, k záujmu o prácu v silových zložkách. Sľubuje náborovú kampaň a zlepšenie pracovných podmienok, aby toto povolanie bolo pre mladých atraktívne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer-SD).

M. Šutaj Eštok verejnosť uisťuje, že všetci ministri budú pre národ naplno pracovať aj celé leto. Vyjadril sa aj k účasti premiéra R. Fica na najbližšej výjazdovej vláde, túto informáciu nevedel definitívne potvrdiť.

Matúš Šutaj Eštok sa vyjadril aj o svojej vízii ako predsedu strany Hlas-SD. „Mojou ambíciou nie je napodobňovať Petra Pellegriniho, ale prirodzene chcem ísť jeho cestou, v jeho šľapajách,“ vyznal sa na záver rozhovoru.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

M. Šutaj Eštok: Mojou ambíciou nie je napodobňovať Petra Pellegriniho, chcem však ísť jeho cestou

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: