eReport.sk
Eduard Heger, foto:tasr

Heger vyhlásil: Moja vláda, moja zodpovednosť. Tričká nerozhodujú!

Politickú zodpovednosť za odborníkov, ktorí majú vo vláde nahradiť ministrov SaS, bude niesť vláda. Politické strany v koalícii by si voľné rezorty nemali rozdeľovať. Vyplýva to z vyjadrenia premiéra Eduarda Hegera (OĽANO). Ako poznamenal, aj dnes je politická zodpovednosť na vláde a „tričká“ nerozhodujú.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
  2. Peter Weiss
  3. Boris Kollár,
  4. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
  5. Na snímke v popredí Boris Kollár, predseda Sme rodina.

„Politickú zodpovednosť vždy nesú strany, ktoré sú v koalícii. Určite neočakávam, aby niesli títo odborníci nejakú politickú zodpovednosť,“ uviedol Heger. K svojej politickej zodpovednosti za vládu, a teda aj nominovaných odborníkov v nej, sa hlási. „Moja vláda, moja zodpovednosť,“ skonštatoval. „Ak si myslíte, že to robím preto, aby som sa zbavil politickej zodpovednosti, tak ste na veľkom omyle,“ upozornil.

Za dôležité považuje, aby voľné posty obsadili ľudia, ktorí budú vedieť zabezpečiť riadny chod ministerstiev. „Ak nezabezpečia, tak ich vymeníme,“ povedal. Mená potenciálnych ministrov nechcel konkretizovať. Rovnako nešpecifikoval, či sú už dohodnuté. Zopakoval, že najskôr chce nominácie prebrať s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou.

Viacerí predstavitelia koalície v stredu potvrdili, že miesta vo vláde uvoľnené po demisiách ministrov SaS majú obsadiť   odborníci, pričom nebude určené, ktorá strana bude za rezort politicky zodpovedná.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger vyhlásil: Moja vláda, moja zodpovednosť. Tričká nerozhodujú!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti