eReport.sk
Sulík
Foto: tasr

Mohol Sulík natočiť toto video? Proti korone bojuje šaškovaním

Myslí to vážne? Či nové „náučné“ video Richarda Sulíka bolo myslené, ako paródia, satira, alebo kuriózny vzdor voči Igorovi Matovičovi, nevedno. Veď posúďte sami…

Prepálený strih a známa melódia. Aj v tomto duchu sa nesie čerstvé video z dielne liberálov, ktoré zavesil na sociálnej sieti ich šéf. Odkaz „dielka“ je viac než jasný. Dodržiavať v čase koronakrízy základné pravidlá: Nosiť rúška, dezinfikovať a dodržiavať rozostupy.

„Nasaď si“

Namiesto ikonického refrénu piesne MC Hammer – U Can’t Touch This (nemôžeš sa dotknúť), ktorá znie vo videu, si minister hospodárstva nasadí rúško a popisne „zanôti“: „Nasaď si“. Čo tým presne hlava liberálov sledovala a prečo zvolil práve takúto formu nie je známe.

„Dobrou správou je, že keď budeme všetci ozaj svedomití a ozaj zodpovední, určite to zvládneme. Dávajte si na seba pozor. Nákup babičke noste len ku dverám. Vynechajte návštevy starších a chorých. Umývajte si ruky často a dôkladne. Vyhnite sa dotykom a dodržujte odstupy. Používajte dezinfekčné gély. A hlavne: Rúška, rúška, rúška!,“ napísal Sulík na sociálnej sieti nad videom.

Tretia fáza

Podľa reklamného experta Roberta Slováka video štýlom pripomína kampaňové eskapády, niektorých politikov z predvolebných čias. Taktiež dodáva, že sme si, ako spoločnosť prešli viacerými štádiami vnímania pandémie.

„Podľa toho, ako sa to vyvíjalo v jednotlivých krajinách, tak sa menil aj tón komunikácie. Začalo to dosť vážne, s takými dosť serióznymi vecami, a potom to prešlo do oslavy tých, čo sú v prvej línii, a teraz to prechádza do tretej vlny, keď si z toho vieme robiť aj srandu,“ rozviedol svoju analýzu expert.

Sulíkove video môže byť reakciou na jeho konflikt s Igorom Matovičom. Foto: tasr

Reakcia na koaličný konflikt?

Slovák si taktiež myslí, že môže ísť o určitú reakciu na nedávny konflikt medzi liberálom a premiérom Igorom Matovičom. Ten sa rozhorel minulú nedeľu, keď Richard Sulík „vzal roha“ z rokovania krízového štábu. Práve na ňom sa riešila budúcnosť reštaurácií, podnikov a barov počas koronakrízy. Obmedzenie ich podnikania úplne nevoňalo práve lídrovi SaS. Matovič po Sulíkovom odchode z dôležitej schôdze navrhol liberálom, nech si vymenia svojho šéfa.

„Rozumiem tomu, že asi je to nejaká forma reakcie na roztržku pána Súlíka a Matoviča. Keď som si popozeral reakcie pod videom, tak sú aj pozitívne, takže na nejakú časť cieľovej skupiny to môže fungovať,“ prezradil Slovák.

Sulíkove heslo

Podľa politológa Rastislava Štefančíka nemusí ísť o bezprostrednú reakciu na spor medzi politikmi. „V každom prípade však vidieť odlišný prístup oboch politikov. Zatiaľ čo Igor Matovič sa k tomuto sporu neustále vracia, Richard Sulík sa drží nad vecou a zrejme aj preto má čas a chuť natočiť takéto jednoduché video,“ zhodnotil možný presah videa odborník. Taktiež si myslí, že ak by chcel Sulík len prilievať olej do plameňov koaličného  sporu, tak by už dávno zareagoval. „Vyzerá to tak, že Sulík sa drží hesla, ktoré každý z nás pozná ešte z detstva, a síce múdrejší ustúpi a somár sa háda ďalej,“ zaklincoval Štefančík.

Foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mohol Sulík natočiť toto video? Proti korone bojuje šaškovaním

Najnovšie