eReport.sk
Diego Maradona v drese Argentíny, foto:tasr

Mohol Maradona ešte žiť? Sú tu isté podozrenia, prokuratúra už koná!

Argentínska prokuratúra v piatok vyšetrovala okolnosti úmrtia legendárneho futbalistu Diega Maradonu a aj to, či nedošlo k zanedbaniu lekárskej starostlivosti. Informovali o tom zdroje z prostredia justície, ktoré citovala tlačová agentúra AFP.

„Už teraz vidíme nezrovnalosti,” povedal člen úzkej rodiny pre AFP. Maradona zomrel v stredu 25. novembra vo veku 60 rokov. Maradonov právny zástupca Matias Morla už skôr vyzval na vyšetrovanie okolností jeho smrti a tvrdil, že sanitkám trvalo vyše pol hodiny, kým po tiesňovom volaní prišli k domu futbalovej hviezdy.

Sanitka preváža Maradonu z kliniky do nemocnice v Buenos Aires. Fotop: tasr/ap

V predbežnej správe z pitvy sa uvádza, že Maradona zomrel v spánku v stredu na poludnie “na akútny pľúcny edém (opuch pľúc) a chronické zlyhanie srdca”. Prokuratúra v Buenos Aires otvorila vyšetrovanie prípadu s názvom Maradona, Diego. Určenie príčiny smrti.

„Otvorili sme prípad, lebo to bol človek, ktorý zomrel doma, a nikto nepodpísal jeho úmrtný list. To neznamená, že existujú podozrenia, že došlo k pochybeniam,” povedal zdroj z justície. Svetoznámy argentínsky futbalista mal celodennú zdravotnú starostlivosť v dome v uzavretej rezidenčnej oblasti v meste Tigre, necelých 30 kilometrov od metropoly Buenos Aires, kde sa zotavoval po operácii zo začiatku novembra, pri ktorej mu odstránili krvnú zrazeninu v mozgu.

Mal zabezpečenú celodennú zdravotnú starostlivosť

Novinári sa zhromaždujú okolo sanitky, v ktorej pravdepodobne prevážajú Diega Maradonu. Foto: tasr/ap

„Treba prešetriť, či robili, čo mali, alebo sa veľmi nenamáhali,” povedal člen rodiny. „Ošetrovateľka dala vyhlásenie prokurátorovi, keď prišiel v deň Diegovej smrti, potom svoje vyhlásenie rozšírila a nakoniec išla do televízie, kde poskytla informácie, ktoré jej podľa nej nanútili. Takže v jej tvrdeniach sú určité protirečenia,” povedal blízky príbuzný. Prokuratúra čaká na výsledky Maradonových toxikologických testov. Vyžiadala si aj jeho lekárske záznamy a záznamy z bezpečnostných kamier z okolia. Zrejme posledným človekom, ktorý videl Maradonu živého, bol ďalší ošetrovateľ – a to v stredu na svitaní, uviedla v oznámení prokuratúra. Bolo to približne o 06.30 h, keď sa mu končila nočná služba v dome legendárneho športovca. Ošetrovateľ povedal, že Maradonu našiel ležať v posteli a uistil sa, že spí a normálne dýcha. Iná ošetrovateľka, ktorá bola v Maradonovom dome prítomná v čase jeho smrti, prokurátorom povedala, že ho počula “pohybovať sa po izbe” okolo 07.30 h.

Neskôr dorazili aj sanitky iných záchranných služieb

Podľa prokurátorov “Maradonova osobná sekretárka žiadala o lekársku pomoc” o 12.17 h a sanitka spoločnosti + VIDA bola na mieste o 12.28 h. Zachytávajú to videozáznamy z mestskej štvrte. Neskôr dorazili aj sanitky iných záchranných služieb. Vyšetrovatelia takisto zistili, že Maradonov osobný lekár Leopoldo Luque zatelefonoval o 12.16 h na tiesňovú linku 911 a žiadal sanitku.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mohol Maradona ešte žiť? Sú tu isté podozrenia, prokuratúra už koná!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti