eReport.sk
Foto: tasr

Modernizujú: Členovia pandemickej komisie budú môcť už hlasovať online formou

Členovia Pandemickej komisie vlády SR budú môcť po novom hlasovať aj v prípade, že sa na rokovaní zúčastnia online formou. Vláda na svojom štvrtkovom zasadnutí schválila návrh aktualizácie štatútu Pandemickej komisie z dielne Ministerstva zdravotníctva SR.

Aktualizácia štatútu vychádza z pripomienok členov pandemickej komisie, medzirezortného pripomienkového konania, ako aj z aplikačnej praxe počas pandémie ochorenia COVID-19. Podľa predloženého materiálu sa zameriava aj na úpravu úloh pandemickej komisie.

Rovnako sa do jej zoznamu doplnia ďalší členovia a zefektívni sa aj ich zastupovanie. Sprísni sa tiež napríklad hlasovacie kvórum.

Zákony a predpisy

Komisia sa riadi Ústavou SR, ako aj všetkými zákonmi a právnymi predpismi, ktoré súvisia s riešením krízových pandemických opatrení. Rešpektuje odporúčania Svetovej zdravotníckej organizácie, Európskej komisie, ako aj aktuálnu epidemiologickú situáciu v Slovenskej republike.

Predsedom komisie je minister zdravotníctva. Členmi sú minister vnútra, minister obrany, minister dopravy a výstavby, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, minister financií, minister hospodárstva, minister práce, sociálnych vecí a rodiny, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí, minister spravodlivosti, minister školstva, vedy, výskumu a športu, minister kultúry, minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, minister životného prostredia, predseda Správy štátnych hmotných rezerv SR, predsedovia všetkých samosprávnych krajov, generálni riaditelia zdravotných poisťovní, hlavný hygienik, hlavný odborník MZ SR pre epidemiológiu, hlavný odborník MZ SR pre infektológiu a tropickú medicínu, hlavný odborník MZ SR pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast, hlavný odborník MZ SR pre všeobecné lekárstvo, prezident Asociácie štátnych nemocníc SR, prezident Asociácie nemocníc Slovenska a predseda Slovenskej akadémie vied.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.