eReport.sk
Vojenskí policajti, foto:fb/ministerstvoobrany

Modernizácia je základom úspechu, vie to aj rezort obrany: Vojenskí policajti sa dočkali vynovenej strelnice a dostali aj nové autá


Príslušníci Vojenskej polície dostali 13 nových služobných vozidiel a po rozsiahlej rekonštrukcii za 1,5 milióna eur sa dočkali aj otvorenia vynovenej strelnice vo Vlkanovej – Hronseku v Banskobystrickom okrese.

Modernizácia je základom úspechu

Podľa generálneho tajomníka služobného úradu MO Petra Krajčíroviča je to významný krok pre zlepšenie výcviku v moderných priestoroch, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy 21. storočia. „Ešte som sa nestretol s takýmto kvalitným technickým vybavením, akým disponuje nová strelnica, a to som už niečo v tejto oblasti videl. Najskôr musíme našim bezpečnostným zložkám vytvoriť adekvátne podmienky, aby sme od nich mohli očakávať aj výsledky. Ak sa nám toto podarí, výrazne prispejeme k budovaniu dobrého imidžu vojenskej polície a prilákame do bezpečnostných zložiek viac záujemcov,“ zdôraznil Krajčírovič.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Cichanovská burcuje ľudí proti Lukašenkovi
  2. Čínsky prezident Si Ťin-pching
  3. Jan Lipavský - ministr zahraničí ČR
  4. Ruský prezident Vladimir Putin.

Vojenským policajtom odovzdal kľúče od terénnych automobilov spolu s novým riaditeľom Vojenskej polície Róbertom Betákom. Dvanásť z nich bude slúžiť oddeleniu špecializovaných policajných operácií v Hronseku, Prešove a v Topoľčanoch, jedno vozidlo rovnakého typu je priradené pre Centrum výcviku a kynológie vo Vlkanovej. Zlepšia dostupnosť pri zásahoch i plnení pracovných úloh a zároveň zvýšia ich bezpečnosť a komfort.

„Výmena vozového parku je ďalší krok k zlepšeniu podmienok pre výcvik vojenských policajtov. Strelnica je špičková, moderná, ktorú nám môžu závidieť. Vďaka nej zefektívnime tréning, naberieme nové skúsenosti, zručnosti a nadviažeme vzťahy so zahraničnými partnermi,“ konštatoval Beták.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Modernizácia je základom úspechu, vie to aj rezort obrany: Vojenskí policajti sa dočkali vynovenej strelnice a dostali aj nové autá

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: