eReport.sk
Moderna, foto: tasr/ap

Moderna výrazne zvýši produkciu svojej vakcíny proti covidu

Americká farmaceutická spoločnosť Moderna zvýši celosvetovú produkciu svojej protikoronavírusovej vakcíny: v roku 2022 plánuje vyrobiť až tri miliardy dávok. S odvolaním sa na štvrtkové vyhlásenie spoločnosti o tom informovali agentúry AP a Reuters.

Ako pripomína agentúra Reuters, Moderna pôvodne plánovala v roku vyprodukovať 2022 1,4 miliardy dávok svojej vakcíny. Spoločnosť tiež aktualizovala tohtoročný plán produkcie svojej očkovacej látky s tým, že vyrobí 800 miliónov až miliardu dávok. Zvýšiť výrobné kapacity firma plánuje vzhľadom na to, že vo väčšine krajín bude potrebné aj v budúcom roku očkovať ľudí prvou dávkou vakcíny, ako aj pre prípad potreby ďalšieho preočkovania na posilnenie účinnosti vakcín.

Očkovaciu látku od spoločnosti Moderna schválili na použitie pre dospelú populáciu okrem Spojených štátov a EÚ aj vo viacerých ďalších krajinách sveta. Moderna čoskoro očakáva údaje z testovania svojej dvojdávkovej vakcíny u mladistvých vo veku 12 až 17 rokov, ktoré realizovala v USA. V marci spoločnosť začala skúšať svoju protikoronavírusovú vakcínu aj u detí mladších ako 12 rokov. Prebiehajú tiež štúdie dávok upravených na použitie proti zmutovaným variantom koronavírusu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport