eReport.sk

Mobil do ťažkých časov: Google reaguje na koronakrízu naozaj originálne

Menej vymožeností a zbytočností, na druhej strane viac praktických vlastností. Tak možno v skratke charakterizovať nový mobilný telefón Pixel 5 od spoločnosti Google. Výrobca jasne vyhlásil, že telefón bol navrhnutý tak, aby sa predával v časoch nie dobrých, kedy si každý z nás rozmyslí koľko peňazí dať za nový mobil.

Už onedlho na pultoch

Mobilný telefón Pixel 5 sa chystá zaplniť police predajní v najbližších dňoch v USA vo Veľkej Británii a v Austrálii. Zariadenie na rozdiel od svojho predchodcu zámerne stráda na niektorých z hlavných funkcií svojho predchodcu, aby mohol byť ponúkaný za lepšiu cenu.

Neznamená to však, že výrobcovia boli maximálne šetrní. Telefón počíta s pripojením do 5G siete a okrem toho ponúka nové možnosti fotografovania. Podľa odborníkov sa novinka od spoločnosti Google popasuje na trhu s tvrdou konkurenciou mobilných telefónov so systémom Android strednej triedy. Lákavým pre potenciálnych záujemcov však môže byť balík služieb Google.

Ako sa vyjadril Ben Stanton zo spoločnosti Canalys pre BBC, spoločnosť Google uvažuje momentálne o trhu úplne iným spôsobom ako tomu bolo napríklad v minulom roku. Stanton nepredpokladá, že Google v cenových reláciách porazí Samsung alebo čínskych konkurentov, jeho predajným tromfom sú super rýchle aktualizácie.

Mobil v čase pandémie

Pokiaľ ide o cenu, Pixel 5 má stáť približne 600 Eur. Má šesť palcový displej (15,2 cm) a 128 gigabajtové úložisko. To sú porovnateľné parametre minuloročného modelu Pixel 4XL so 6,3 palcovou obrazovkou, ktorý však stál o 250 Eur viac.

Výrobca vyradil spomínané vymoženosti, ktoré obsahoval predošlý model Pixel 4, ako napríklad radarový čip Soli. Vďaka nemu sa zapla obrazovka keď sa k mobilu priblížil jeho majiteľ a dokonca povolil ovládanie telefónu gestami. Rovnako by ste v modely Pixel 5 márne hľadali snímač na odomknutie telefónu tvárou. Nahradil ho klasický snímač odtlačkov prstov, ktorý obsahuje skorší model Pixel 3. Do budúcnosti sa s týmito vychytávkami počíta, ale nateraz sú jednoducho drahé.

Voľba telefónu s podporou 5G bola podľa vedenia spoločnosti Google zámerná. „To, čo svet zdá sa, že nepotrebuje práve teraz, je ďalší telefón za tisíc dolárov (850 Eur, pozn. red.),“ povedal pre BBC viceprezident Rick Osterloh zo spoločnosti Google. Podľa neho pandémiu vírusu Covid-19 nikto nepredpokladal, ale vo firme predpokladali, že svet sa môže ocitnúť vo fáze ekonomického poklesu.

Nižší by mal byť oproti minuloročnému modelu aj grafický výkon aj keď tvorcovia neveria, že by si to užívateľ všimol.

Z vylepšení možno spomenúť napríklad zaostrenie za veľmi slabého osvetlenia, jeden zo zadných fotoaparátov má širokouhlý objektív a naskytla sa možnosť výberu z nových režimov stabilizácie videa. Okrem toho pamäť RAM bola vylepšená na 8 GB, čo sľubuje rýchlejšie prepínanie z úlohy na úlohu.

Foto: google, instagram, shutterstock


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mobil do ťažkých časov: Google reaguje na koronakrízu naozaj originálne

KOMENTOVALI STE: