eReport.sk
Michal Saviory, český podnikateľ, jeho Lego dobýva svet
Michal Saviory, foto: archív M.S.

Mladý podnikateľ prerazil do sveta, našiel dieru na trhu a založil úspešný startup

Mladý a cieľavedomý chlap, ktorý si ide za svojim snom. Tak by sme mohli s určitosťou opísať českého podnikateľa a startupistu Michala Savioryho (22). Ten exkluzívne pre eReport.sk popísal bližšie svoje podnikanie a svoju cestu naprieč sociálnymi sieťami.

Povedzte nám niečo o sebe a vašom podnikaní

Na sociálnych sieťach si hovorím Michal Saviory mám 22 rokov a som podnikateľom. Vlastním a vediem malý startup, ktorý sa zaoberá predovšetkým predajom stavebnice LEGO a takisto aj jednotlivých dielov. Svoju každodennú cestu sa snažím dokumentovať na sociálne siete, minútovými vlogmi. Som bežný chlapec, ktorý sa na nič nehrá, nenosí drahé oblečenie a kupuje si len to, čo naozaj úprimne premyslí a využije. Mojim cieľom je inšpirovať ostatných v tom, aby sa nebáli začať robiť niečo, čo ich naozaj napĺňa.

Ako to všetko začalo? Ako vznikol váš nápad podnikať s LEGOM?

Začalo to tak, že som mal v hlave nejaké podnikateľské nápady, ktoré som chcel zrealizovať, ale nemal som dostatok financií na ich rozjazd. Uvedomil som si, že to takto asi nepôjde, a tak som začal hľadať nejakú inšpiráciu na internete, predovšetkým na YouTube. Ľudia si často vôbec neuvedomujú, koľko nápadov sa dá takto online nájsť. Veď veľa rýchlo rastúcich firiem v ČR je len o skopírovanom modelu, ktorý už nejakú dobu funguje v zahraničí. A to isté som v podstate urobil ja. Inšpiroval som sa v zahraničí u ľudí, ktorí predávajú tovar online.

Foto: archív M.S.

Snažil som sa implementovať taký model na český trh. Skúsil som niekoľko možností, nakoniec ma najviac zaujala stavebnica LEGO. Zistil som, že stavebnice LEGO nie je len o tých setoch, ktoré kúpite v obchode. Po celom svete existujú totiž milióny ľudí, ktoré LEGO zaujíma trochu inak, a že LEGO možno predávať nielen po celých setoch ale aj po jednotlivých dieloch a figúrkach. Každý model sa musí otestovať, takže som si našiel ponuku na českom bazáre, zaplatil ju a za pár dní som mal doma niekoľko kíl použitých LEGO kociek. Vďaka tomuto balíku som začal zisťovať, ako celý biznis model funguje a že to nie je vôbec žiadna sranda.

Na akom princípe fungujete?

Sme rýchlo rastúca firma sídliaca v Českej republike. Zaoberáme sa predajom LEGO kociek, figúrok a setov v použité aj nové kvalite do celého sveta. V našich skladoch sa nachádza LEGO dieliky vyrobené od 50. rokov minulého storočia až po súčasnosť. Naša cieľová skupina je naozaj rôznorodá.

Michal založil úspešný startup – Foto: archív M.S.

Od rodičov s deťmi cez nadšencov a zberateľov až po firmy a profesionálne staviteľa. Prioritne sa zaoberáme použitými LEGO kockami. Tento model je síce prácnejšie a procesov veľmi náročný, ale zároveň je pre nás finančne veľmi zaujímavý a o takýto tovar je aktuálne najväčší záujem.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mladý podnikateľ prerazil do sveta, našiel dieru na trhu a založil úspešný startup

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti