eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Mladík falšoval 500-eurové bankovky: Hrozí mu sedem až desať rokov

Zo zločinu uvádzania falošných, pozmenených a neoprávnene vyrobených peňazí a cenných papierov polícia obvinila 20-ročného Popradčana. Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

„Obvinený muž 31. mája 2021 prijal od neznámej osoby v Poprade bankovku nominálnej hodnoty 500 eur, ktorou sa následne pokúsil zaplatiť v jednom z obchodných domov. Pri pokladnici ho predavačka upozornila, že bankovka sa opakovane vysúva zo samoobslužnej pokladnice, a preto ňou nie je možné platiť. Predavačka bankovku vizuálne prezrela a nadobudla podozrenie, že môže byť falošná. Obsahovala čínske znaky a ani farba nezodpovedala reálnej bankovke tejto nominálnej hodnoty,” uviedla Ligdayová.

Zdroj: tasr

Bankovka bola podľa jej slov zaslaná do Národnej banky Slovenska v Bratislave s cieľom posúdenia jej pravosti. „Odborný posudok vyhodnotil túto bankovku ako falzifikát,” dodala krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport