eReport.sk
Ilustračná foto, Foto: tasr

Mladí drevorubači? Chalaniská z Lomničky zoťali najmenej 16 stromov!

LOMNIČKA – Dvaja obvinení sú podľa hovorkyne stíhaní na slobode, mladší z dôvodu veku nie sú za toto konanie zákonom postihnuteľní.  

Šiesti chlapci z obce Lomnička v okrese Stará Ľubovňa vyrúbali v areáli jednej z firiem 16 stromov. Informovala o tom prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová s tým, že polícia už obvinila z obzvlášť závažného zločinu krádeže dvoch chlapcov vo veku 14 a 15 rokov.

Najprv preliezli 2,5 metra vysoký plot

Ako ozrejmila Ligdayová, obvinení v sobotu (7. 11.) popoludní spoločne so štyrmi maloletými chlapcami vo veku 9, 10, 10 a 13 rokov vnikli do areálu jednej z firiem medzi obcami Lomnička a Podolínec. Chlapci podľa jej slov preliezli 2,5 metra vysoký plot a v priestoroch firmy sekerou vyrúbali najmenej 16 kusov stromov. Z nich desať spoločne premiestnili cez oplotenie mimo areálu a ďalších šesť už bolo pripravených na preloženie.

Hrozí im až 7,5-ročný trest

Pri tomto konaní mladíkov prichytila osoba, ktorá im v pokračovaní zabránila. Dvaja obvinení sú podľa hovorkyne stíhaní na slobode, mladší z dôvodu veku nie sú za toto konanie zákonom postihnuteľní.  

„Pri tomto závažnom zločine (v núdzovom stave, v akom sa naša krajina  nachádza) zákon stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na desať až 15 rokov. Vzhľadom na vek obvinených im hrozí polovičná trestná sadzba,“ dodala Ligdayová.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mladí drevorubači? Chalaniská z Lomničky zoťali najmenej 16 stromov!