eReport.sk
Paulina Vicenova, oxford, prijatá na školu
Paulina Vicenova, foto:fb/p.v.

Mladá Paulína si napokon splní svoj sen o Oxforde: Pomohli jej dobrí ľudia!

Mladá a talentovaná Paulína (18) pochádza z Partizánskeho a je študentkou programu IB Diploma na gymnáziu Jura Hronca. Skromnému dievčaťu z malého mesta sa podaril veľký úspech. Prijali ju na prestížnu anglickú univerzitu Oxford. V ceste jej však za vysnívaným štúdiom stál jeden veľký problém.

Skvelú správu a eufóriu o prijatí na jednu z najlepších univerzít na svete vystriedalo sklamanie a smútok. Paulíne sa naraz splnil aj rozplynul jej veľký sen študovať na mieste, ktoré „vytvorilo“ osobnosti svetovej vedy ako bol Stephen Hawking, či literatúry ako Oscar Wilde a Thomas Moore.

Paulínu prijali na Oxford spomedzi 500 uchádzačov

https://www.instagram.com/p/CLm6aNnl7yW/

V ceste jej stál Brexit. Odkedy vystúpila Veľká Británia z Európskej únie, cudzincom prichádzajúcim za štúdiom na ostrovy sa enormne zhoršili štipendijné podmienky. Vďaka štipendiu im bola poskytovaná finančná pomoc na internát a drahé školné. „Po Brexite sa poplatky vo Veľkej Británii pre európskych študentov radikálne zvýšili. Neviem, či sa mi podarí nájsť dosť sponzorov na to, aby som ročne zaplatila 47 200 eur,“ smutne sa vyjadrila Paulina na prelome februára a marca.

Prestížna Oxfordská univerzita

https://www.instagram.com/p/CNDPih4szW8/

Rozhodla sa preto pre verejnú zbierku a založenie transparentného účtu. Urobila dobre! Za necelý mesiac sa ukázalo, že na Slovensku žije ešte veľa dobrých ľudí a vytúžený cieľ sa im dokázalo naplniť. Paulína vyzbierať dostatok finančných prostriedkov na to, aby si mohla splniť svoj vytúžený sen: „Milí moji podporovatelia, chcem sa vám všetkým úprimne poďakovať za vašu pomoc. Vďaka vašej ochote a štedrosti sa mi podarilo vyzbierať 49 599,30 €! Inými slovami, ak dobre zmaturujem, budem už určite môcť nastúpiť do prvého ročníka Biomedicíny v Oxforde! Veľmi si vážim dôveru, ktorú ste mi prejavili,“ s nadšením sa pochválila budúca biochemička.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mladá Paulína si napokon splní svoj sen o Oxforde: Pomohli jej dobrí ľudia!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php