eReport.sk
Foto: tasr

Mjanmarskí hackeri zaútočili na štátne weby

Hackeri v Mjanmarsku zaútočili na niektoré kľúčové štátne weby vrátane armádnej propagandistickej stránky. Vojenská junta predtým v krajine opakovane vypla internet a zablokovala sociálne siete. Vo štvrtok o tom informoval britský denník The Guardian.

Skupina hackerov napadla stránky centrálnej banky, propagandistickej tlačovej agentúry a tiež web štátnej televízie. Tieto útoky nadviazali na jedny z najväčších demonštrácií od puču, ktorý sa v krajine uskutočnil 1. februára. Do ulíc mjanmarských miest v stredu vyšli státisíce ľudí.

„Bojujeme za spravodlivosť v Mjanmarsku,” uviedli hackeri na svojej facebookovej stránke. Pripojili aj návod, ako sa pripojiť k útokom DoS proti vládnym stránkam.

V snahe o potlačenie odporu pripravila vládnuca junta návrh zákona, ktorý viaceré aktivity na internete zaraďuje medzi trestné činy a zároveň sprísňuje kontrolu internetu. Podľa agentúry NetBlocks, ktorá monitoruje výpadky internetu po celom svete, v Mjanmarsku internetové aktivity klesli na 21 percent bežnej úrovne.

Armáda sa tiež snaží o zablokovanie sociálnych sietí vrátane Facebooku a Twitteru, prostredníctvom ktorých sa demonštranti organizujú. V reakcii na to vzrástol v krajine dopyt po pripojení prostredníctvom virtuálnych privátnych sietí o 7 200 %.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.