eReport.sk
Riaditeľ súťaže Michael Kováčik, foto: profimedia

Miss Slovensko čaká zmena. Súťažiace sa musia potrápiť s novou kategóriou!

Už o pár mesiacov zabojujú o korunku krásy. Finalistky však tento rok čaká veľká zmena. Predviesť budú musieť viac ako doteraz.

Napriek dlhoročnej tradícii súťaže Miss Slovensko je každý ročník obohatený o novinku. Tou tohtoročnou je rozšírenie súťažných kategórií o Miss Úsmev. „Úsmev je krásna a zároveň veľmi prirodzená súčasť výrazu tváre. Najmä úprimný úsmev je veľmi sympatický a určite by mal patriť aj k Miss Slovensko. Preto sme sa rozhodli obohatiť súťaž o túto kategóriu,“ vysvetlil riaditeľ súťaže Miss Slovensko Michael Kováčik.

Prirodzený úsmev od srdca

Vraj keď muž povie žene, že má pekný úsmev, hovorí tým, že sa mu páči, keď sa usmieva práve na neho. Či je to naozaj pravda alebo nie, úsmev je dôležitý komunikačný nástroj. Je dokázané, že úsmevy a smiech posilňujú imunitu, predávajú, liečia, priťahujú priateľov a predlžujú život.
Aký úsmev je však najkrajší? „Určite taký, ktorý je úprimný a ide od srdca. Ťažko sa to popisuje, ale každý hneď vidí, či ide o silený a nacvičený úsmev alebo sa kútiky úst vykrútia smerom hore prirodzene a pritom sa človeku rozžiari celá tvár,“ myslí si Kováčik. Všetky dievčatá v súťaži spĺňajú podmienku, že ich chrup nesmie byť upravený fazetami alebo korunkami.

19 druhov úsmevov, iba 6 šťastných

Vďaka úsmevu sa dokážeme neraz dohovoriť aj bez slov. Prípadne čítať z tváre bez toho, aby bolo niečo povedané. Vedci stále skúmajú, ako je možné, že dokážeme na prvý pohľad rozlíšiť úprimný úsmev od falošného, identifikovať, kedy sú kútiky úst zdvihnuté dohora v ironickom a kedy sladko-smutnom úsmeve. Čo už definitívne výskumami potvrdili, je to, že existuje až 19 rôznych druhov úsmevu, no iba 6 z nich vyjadruje šťastie. Úsmev môže o nás bez slov povedať, že sa cítime trápne, pohŕdame, tešíme sa z neúspechu druhého alebo triumfujeme. Rovnako tak špecifickým úsmevom prezradíme, že sme smutní, koketní, klameme alebo naopak máme problém niečomu uveriť.

Viac svalov v hre

Pokiaľ je úsmev šťastný alebo aspoň súvisí s pozitívnym prežívaním, okrem svalov líc sú doň zapojené aj svaly okolo očí a niekedy aj čelo. Všetky ostatné druhy úsmevu sú „chudobnejšie“, na vyformovanie pier do úsmevu použijeme iba lícne svaly. Budúca Miss Úsmev bude však mať veľa dôvodov na plnohodnotný šťastný úsmev. Víťazka kategórie dostane od sponzora ročnú starostlivosť o zuby na jeden rok.

Foto: instagram

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport