eReport.sk
Kristína Tormová, foto: Profimedia

Ministerstvo promovalo zárobkovú platformu herečky Kristíny Tormovej. Je to v poriadku?

Ministerstvo zdravotníctva robí dlhodobo kampaň na očkovanie. Zverejňuje aj známe osobnosti a ich komentáre po tom čo si nechali pichnúť vakcínu. Treba však promovať aj ich insta profily vďaka ktorým celebrity zarábajú? Po našej otázke sa rozhodlo ministerstvo jeden z príspevkov vymazať.

Očkovanie prvých Slovákov bola mediálna téma číslo jeden koncom minulého roka. Facebooková stránka Ministerstva zdravotníctva SR pokračuje v boji proti dezinformáciám na sociálnych sieťach, vďaka pravidelným príspevkom. Na dosiahnutie cieľov potrebujú zvýšiť dôveru verejnosti v očkovanie a motivovať ľudí, aby sa dali zaočkovať. Prijali plán. Rozhodli sa popularitu zvyšovať cez známe osobnosti.

Takto to začalo

Vakcína je víťazstvo nad zákerným súperom, stojí pri fotke s Marekom Hamšíkom, ktorý dodal: „Na ihrisku sa rozhodujem sám. Pokiaľ ide o zdravie, dám na odborníkov“. Spisovateľ Daniel Hevier má pri sebe logo s názvom vakcína je príbeh dobrým koncom. Hudobník Ondrej Kandráč používa slogan vakcína je hudba, ktorú chceme počuť naživo a dodáva: „Len ak sa dáme zaočkovať, si budeme môcť opäť užívať radosť zo spoločných koncertov a rodinných osláv“. Prvý zaočkovaný Slovák, lekár Vladimír Krčméry nesie hlavné posolstvo vakcína je sloboda, po ktorej všetci tak túžime, aj s dovetkom: „Zverte svoje zdravie do rúk odborníkov. Očkovanie je pre mňa kľúčom k slobode“.

Iná ako ostatní?

Zaočkovaných osobností bolo zverejnených už mnoho. Jeden príspevok, ale čitateľom udrel do očí. Herečke Kristíne Tormovej nespromovali iba dobrý úmysel dať sa očkovať. Reklamu jej ministerstvo urobilo aj na insta profil, ktorý je jej zárobkový nástroj. Úmerne počtu sledovateľov na Instagrame sa zvyšujú každej známej tvári ponuky na reklamu. Pred niekoľkými dňami sa na facebooku ministerstva zdravotníctva ukázala reklama práve na ryšavkin insta profil. Odcitovali jej pocity z očkovania, ktoré napísala na Instagrame. Príspevok Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky pre občanov začínal: „Herečka a moderátorka Kristína Tormová už je tiež zaočkovaná. A zjavne z toho mala celkom zážitok, preberáme z jej Instagramu,” znel úvod. Keď sme sa dožadovali na ministerstve odpovede či je v poriadku na Facebooku štátnej inštitúcie robiť takúto reklamu nedostali sme priamu odpoveď.

Hovorkyňa Zuzana Eliášová odôvodnila iba to, prečo sa známymi tvárami pýšia: „Pravidelne zdieľame podobné fotky z očkovania od rôznych známych osobností, novinárov, umelcov a iných, ktorými sa snažíme promovať očkovanie, ilustrovať ako veľa ľudí sa chodí očkovať a považuje uvedené za účinnú prevenciu. Pomedzi faktické a informačné príspevky o štúdiách a štatistikách, sme sa rozhodli pridávať do toho aj niečo osobnejšie. Častokrát zdieľame aj fotografie z očkovania bežných neznámych ľudí, pokiaľ ich dali ako verejné príspevky. Výber takýchto zdieľaných príspevkoch je pomerne spontánny, aj na základe toho, čo k tomu napíšu, či tam je nejaká pridaná hodnota, či to môže pomôcť propagovať očkovanie.

Je tam spolupráca

Peniaze podľa Eliášovej v hre nie sú: „Tieto veci nie sú nijakým spôsobom honorované. Výber osobností, ktoré boli oficiálne súčasťou kampane, bol premyslenejší a štrukturovanejší.” Tormová tvrdí, že s ministerstvom má priateľskú dohodu dlhodobo: „Post na Instagram som dala spontánne od radosti, aby prípadne inšpiroval aj ostatných a z instagramu MZ SR sa ma opýtali, či ho môžu zdieľať a ja som samozrejme súhlasila. S vďakou. S profilom MZ SR si navzájom zdieľame posty už dlhodobo a áno, vždy sa ma opýtajú, aj keď podľa pravidiel Instagramu by nemuseli.” Dnes už príspevok na sociálnej sieti ministerstva nenájdete.

Foto: profimedia instagram

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport