tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Milan Krajniak, minister práce
Milan Krajniak (Sme rodina počas tlačovky v októbri 2020 predstavuje kompenzačné schémy v súvislosti s Covid-19. Foto: tasr

Ministerstvo práce nepoteší občanov: Pandemická pomoc zamestnancom a živnostníkom končí

Pandemická Prvá pomoc zamestnávateľom, zamestnancom a živnostníkom končí. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR Monika Hnilicová. Dátum 30. apríla 2022 je podľa nej posledným, počas ktorého je možné predkladať žiadosti na príspevky v rámci Prvej pomoci, výplaty budú až do 30. septembra 2022.

Splnila svoj účel?

Pandemická pomoc z dielne rezortu práce podľa nej predstavuje historicky najväčšiu pomoc na ochranu zamestnanosti. Podporila približne tretinu pracovných miest v slovenskej ekonomike. V súčasnosti je pandemická situácia priaznivá, zamestnávatelia tak môžu pokračovať v prevádzkovej činnosti bez obmedzení, čím zaniká potreba poskytovania finančnej pomoci na účel ochrany pracovných miest.

Pomoc štát poskytoval necelé dva roky

Spresnila, že Prvá pomoc sa poskytovala za mesiace marec 2020 až február 2022 (s výnimkou augusta 2021) a postupne bola rozšírená na schémy Prvá pomoc+ a Prvá pomoc++. Upozornila, že bez štátnej pomoci by v dôsledku veľkých nákladov boli zamestnávatelia nútení prepúšťať svojich zamestnancov a aj pre mnohých živnostníkov by bola situácia v súvislosti s COVID-19 likvidačná. Poberatelia príspevkov z projektu Prvá pomoc podľa nej tvrdia, že vďaka tejto pomoci sa im podarilo zvládnuť krízové obdobie.

Krajniak poďakoval úradníkom

Zdôraznila, že vyplácanie príspevkov Prvej pomoci predstavovalo enormnú záťaž aj pre úrady práce. „Som veľmi vďačný zamestnancom úradov práce za to, že dokázali tak veľký objem pomoci posielať ľuďom už niekoľko dní po tom, čo sme tento projekt schválili. Je obdivuhodné, že na úkor svojho voľného času a svojich rodín nehľadeli na seba, ale snažili sa bezodkladne vyplácať finančnú pomoc, ktorú ľudia najviac potrebovali, keď celá spoločnosť bola ohrozená pandémiou. Vyplatili najväčšiu pomoc v dejinách SR,“ uviedol minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).

Bude vás zaujímať:

  1. Zľava Eduard Heger a Volodymyr Zelenskyj.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo práce nepoteší občanov: Pandemická pomoc zamestnancom a živnostníkom končí

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku