eReport.sk
Cestovanie do Talianska počas pandémie nového koronavírusu.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Ministerstvo neodporúča Slovákom cestovať do krajín južnej Afriky

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR neodporúča Slovákom cestovať do regiónu južnej Afriky. Dôvodom je novoobjavený variant nového koronavírusu omikron. Rezort diplomacie o tom informuje na sociálnej sieti.

Odporúčanie necestovať sa týka Juhoafrickej republiky, Botswany, Namíbie, Lesotha, Eswatini (bývalé Svazijsko), Mozambiku a Zimbabwe. “Letecké spojenie z/do regiónu je výrazne obmedzené,” pripomína ministerstvo. Občanom SR zároveň odporúča využiť službu registrácie pred cestou do zahraničia.

V prípade, ak sa Slováci ocitnú v núdzi, rezort diplomacie odporúča kontaktovať pohotovostnú linku Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Pretórii alebo diplomatickej služby MZVEZ SR v Bratislave. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR vyzval ľudí, ktorí za posledných 14 dní navštívili potencionálne rizikové krajiny v súvislosti s variantom omikron, aby sa urýchlene nahlásili na e-mailovú adresu omikron@uvzsr.sk. Medzi takéto krajiny zaradil aj Izrael, Hongkong či Seychely.

Čítajte viac:


Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok (26. 11.) označila novoobjavený variant omikron, známy aj ako B.1.1.529, za “variant vyvolávajúci znepokojenie”. Nie je vylúčené, že môže byť infekčnejší ako v súčasnosti globálne rozšírený variant delta.

tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo neodporúča Slovákom cestovať do krajín južnej Afriky

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti