eReport.sk
Ministerka hospodárstva SR Denisa Saková (Hlas-SD), foto:tasr

Ministerka Saková podpísala významné memorandum! Takto nám pomôže japonská firma

Ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD) chce na Slovensko pritiahnuť výrobu fotovoltických panelov japonskej spoločnosti Sekisui Chemical. S firmou v piatok počas návštevy Tokia podpísala memorandum o porozumení. V piatok o tom informovalo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Záhada Mazákovho vzdelania
  2. Diktuje Scholz Rusku podmienky?
  3. Už konečne ukončia vojnu?

Memorandum o spolupráci

Memorandum vytvára podľa rezortu hospodárstva predpoklady pre užšiu spoluprácu slovenskej vlády a spoločnosti predovšetkým pri nachádzaní rôznych podmienok pri vstupe na slovenský trh.

Signatári sa zároveň zaviazali, že budú intenzívne kooperovať pri rozvoji výskumu a vývoja v tejto oblasti na Slovensku.

„Máme záujem nielen na tom, aby sme spoločne pracovali na rozšírení tejto technológie na Slovensku, ale zároveň chceme preskúmať aj možnosti umiestnenia výroby takýchto panelov u nás,“ uviedla Saková.

Bude u nás i výroba?

Rezort zdôraznil, že obe strany svojím podpisom memoranda vyjadrili ochotu začať rokovania o potenciálnom umiestnení výroby tejto technológie na Slovensku. 

„Výroba solárnych panelov tohto typu si podľa dostupných údajov nevyžaduje žiadne vzácne suroviny a jej rozšírenie by v budúcnosti mohlo prispieť k dekarbonizácii viacerých krajín Európy,“ uviedlo MH.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerka Saková podpísala významné memorandum! Takto nám pomôže japonská firma

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre