eReport.sk
Mária Kolíková, foto: tasr

Ministerka Koliková vracia úder: Útok na moderátorku v priamom prenose!

Nemala to vôbec ľahké! Nová moderátorka nedeľňajšej diskusnej relácie televízie TA3 mala náročnú premiéru. Bývalá politička strán SDKÚ či Slobodné fórum Zuzana Martináková a šéfka spravodajstva televízie nahradila na poslednú chvíľu moderátora Norberta Dolinského, ktorý pred kamerami skončil po alkoholovom excese za volantom. A ešte jej to sťažil aj hosť v štúdiu, ktorým bola spolu s poslankyňou Hlasu Denisovou Sakovou, ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Tá v priamom prenose zaútočila na moderátorku.

Šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková prišla do štúdia vysvetliť kauzy kvôli ktorým bude čeliť cez týždeň aj odvolávaniu v parlamente. Nevyhla sa preto otázkam či sa pre podnikanie svojho brata so štátom nedostala do konfliktu záujmov.

Kolíková moderátorke: Váš muž robí poradcu pre Hlas

Ministerka si povedala, že najlepšia obrana je útok a Martinákovej namiesto odpovede chrstla do tváre podobnú výčitku. Moderátorke relácie V politike vytkla, že ako bývalá politička má zároveň aj prepojenia na opozíciu, čo tiež môže pôsobiť ako konflikt záujmov. „Váš muž robí poradcu pre Hlas,“ vytiahla tromf z rukáva Kolíková. Dodala, že televízia má predsa veľa iných moderátorov, ktorí mohli v diskusnej relácii Norberta Dolinského nahradiť.

Saková sa zastala moderátorky

Martináková takéto obvinenie odmietla a argumentovala, že ministerke dáva predsa štandardné otázky, tak ako každému inému politikovi. Moderátorky sa zastala aj spoludiskutujúca Denisa Saková. „Nechápem prečo tu dnes tu musíte atakovať pani moderátorku aj mňa, prečo ste sem prišli bojovať” odvetila Saková s tým, že bude mať príležitosť sa obhájiť v pondelok v národnej rade. „Tie podozrenia, ktoré tu máme sú vážne a kvôli tomu bola zvolaná mimoriadna schôdza,” doplnila.

Zuzana Martináková ako politička na snímke zo septembra 2010. – Foto: tasr

Kolíková ďalej v diskusii uviedla, že po stretnutí s poslaneckým klubom OĽANO na ktorom vysvetľovala svoje kauzy, je zrejmé že expremiér má s ňou osobný problém. „Z reakcií Igora Matoviča bolo zrejmé, že má so mnou problém,” vyhlásila Kolíková. Dodala, že sama sa odstúpiť nechystá. Matovičove výhrady voči svojej osobe síce vníma, no považuje to len za akýsi technický problém, keďže premiérom je predsa Eduard Heger.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport