eReport.sk
Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok. Foto: tasr

Minister Šutaj Eštok vs Čurillovci 7:0! Taký je stav po rozhodnutiach kompetentných súdov


Veľa kriku pre nič!? Názov románu Williama Shakespeara plne sedí na to, čo sa deje okolo ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a jeho rozhodnutia postaviť dočasne mimo službu obvinených elitných vyšetrovateľov NAKA známych ako Čurillovci. Kým opozícia kričala a nariekala aké je to nespravodlivé, a aj policajti sa odvolávali a žalovali svojho šéfa, vo veci rozhodnúť kompetentné súdy mu dávajú za pravdu.

Čurillovci prehrali na celej čiare

Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) hneď po svojom nástupe vyhlásil sťa by pištoľník z filmu Limonádový Joe, že s ním príde aj zákon. Ako sa zatiaľ ukazuje – prišiel. Medzi svojimi prvými krokmi, ktoré nový šéf rezortu vnútra urobil boli tie, že postavil dočasne mimo službu všetkých obvinených vyšetrovateľov NAKA známych ako „Čurillovci“, hoci mali status chránených oznamovateľov.

Dokopy sedem súdnych rozhodnutí so záverom „zamietam v neprospech klientov elitného advokáta Kubinu“ a 7:0 pre ministerstvo vnútra.

Matúš Šutaj Eštok, minister vnútra SR (Hlas-SD)

Pre opozíciu to bol nepredstaviteľný „lapsus“, za ktorý chceli ministra odvolať. Na súdy sa obrátili aj samotní vyšetrovatelia, ktorí sa cítili poškodení. Ako sa ale napokon ukázalo, pravdu mal Matúš Šutaj Eštok. „Ministerstvo vnútra neporušilo práva „čurillovcov“,“ napísal v úvode krátkeho statusu Matúš Šutaj Eštok a dodáva, že ani policajtovi Štefanovi Mašinovi neprešla na súde žaloba proti ministerstvu vnútra. Aj v jeho prípade bola pravda na strane ministerstva.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Klamal verejne Hamran? Advokát Ribár upozorňuje na okolnosti rýchleho prevelenia Štefana Hamrana do Popradu.
  2. Hrubala s Mazákom vyhrali

„Je to už šieste rozhodnutie, ktoré prinieslo neúspech policajtom, ktorí si chceli zo zákona urobiť trhací kalendár. Taktiež aj Branko Kišš, ktorý si nárokoval na zrušené miesto 1. viceprezidenta PZ, si uvedomil absurdnosť svojho konania a žalobu radšej stiahol,“ konštatuje Matúš Šutaj Eštok a na samý záver pridáva: „Dokopy sedem súdnych rozhodnutí so záverom „zamietam v neprospech klientov elitného advokáta Kubinu“. 7:0 pre ministerstvo vnútra.“

Zdroj: FB / Matúš Šutaj Eštok

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister Šutaj Eštok vs Čurillovci 7:0! Taký je stav po rozhodnutiach kompetentných súdov

Odoberať
Upozorniť na
19 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: