Minister spravodlivosti upozornil na slová, ktoré v relácii portálu 360-tka vyriekol bývalý policajný prezident Štefan Hamran. Podľa ministra ide o bezostyšné vyhrážanie. Hamran “upozornil”, že “oni” už v.minulosti stíhali aj sudcov najvyššieho súdu. Ghannam sa ho opýtal, čo tým chce naznačiť…
Susko upozornil na slová Hamrana
Slová, ktoré nahnevali ministra spravodlivosti, boli smerované voči sudcom Najvyššieho súdu SR.
O otázke, ktorú mu položil Adel Ghannam, odpovedá Hamran, že tú otázku treba položiť sudcom najvyššieho súdu a dodal: “Pozrite sa, stíhali sme aj sudcov najvyššieho súdu v minulosti. Je tak, však?” Na to sa ho moderátor pýta, čo tým chce naznačiť. “Snáď nebudeme tvrdiť, že len policajti boli tí v tejto krajine, ktorí sa spreneverili svojmu poslaniu,” dodal Hamran. Podľa ministra Borisa Suska sú tieto slová neprijateľné a nebepečné.
Mohlo by vás zaujímať:
A podľa ministra, Hamran už v minulosti ukázal, čo sa stane, ak sa mocenský aktiivizmus zmieša s bezpečnostnými zložkami. Dodal, že to spustilo vojnu v polícii, spôsobilo nespravodlivosť a neprávosť a spravodlivosť bola postavená len na kajúcnikoch, čo zničilo životy niekoľkých ľudí a aj sudcov. Susko vyzval SaS, aby sa voči slovám Hamrana vyhranila.
Zdroj: YT/Smer-SSD, 360



















KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Minister Susko upozornil na slová Štefana Hamrana. Podľa neho sa vyhrážal sudcom