eReport.sk
Minister obrany Cyperskej republiky Charalambos Petrides a minister obrany SR Jaroslav Naď podpisujú Memorandum o porozumení.
Charalambos Petrides a Jaroslav Naď. Foto: tasr

Minister Naď v Nikózii uzavrel dohodu o vojenskej spolupráci s Cyprom: Čo to znamená?

Slovenská republika a Cyprus uzavreli memorandum o porozumení. Vo štvrtok ho v Nikózii podpísali slovenský minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) a šéf cyperského rezortu obrany Charalambos Petridis. Cieľom dokumentu je posilniť vzájomnú spoluprácu krajín v oblasti obrany.

“Po prvýkrát po 20 rokoch spolupráce sme dospeli k tomu, že sa nám podarila základná dohoda o vojenskej spolupráci, ktorá umožní ďalšie prehlbovanie spolupráce v oblasti výcviku, modernizácie ozbrojených síl a spolupráce obranného priemyslu,” načrtol Naď s tým, že slovenský obranný priemysel je na Cypre úspešný napríklad vďaka húfniciam Zuzana prvej generácie. Dodal, že Cyperčania prejavili záujem aj o ich novšiu verziu. Témou rokovania boli tiež európske otázky.

Ako doplnil cyperský minister, memorandum stanovuje základné parametre spolupráce. Skonštatoval, že slovenská návšteva prichádza v kritickom období pre Cyprus, keď čelí provokáciám z tureckej strany ostrova. Ocenil tiež slovenský príspevok v operácii UNFICYP.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport