eReport.sk
Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Foto: tasr

Minister Doležal vysvetľoval zmeny vo vedení letiska. Prečo vymenoval syna poslanca Smeru?

Ekonomická situácia bratislavského letiska ja katastrofálna. Uviedol to po stredajšom rokovaní vlády minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

“Situácia na bratislavskom letisku nie je vôbec jednoduchá, práve, naopak, je katastrofálna najmä v súvislosti s finančnou situáciou. Máme viac ako 90-percentný prepad tržieb. Jednoducho sa nelieta a bratislavské letisko má obrovské finančné problémy,” priblížil.

Pristúpili sme k šetreniu, bohužiaľ, vysvetľoval minister

“Moje manažérske zadania na letisko smerovali najmä k tomu, aby bolo úspornejšie a aby sa ‘sekali’ náklady. Áno, pristúpili sme k šetreniu, bohužiaľ, sme pristúpili aj k redukcii miest na bratislavskom letisku. Bohužiaľ, tak ako na iné sektory, prišlo to aj na tento sektor,” spresnil.

Doležal vysvetľoval aj zmeny vo vedení letiska. Novým šéfom predstavenstva bratislavského letiska sa stal syn poslanca Smeru Augustína Hambálka, informoval Denník N. Doležal nového šéfa podľa medializovaných informácií dokonca vymenoval v tichosti.

Doležal si sypal popol na hlavu

“Vybral som si pána Mateja Hambálka preto, lebo som na letisku potreboval finančného manažéra. Pozeral som si jeho CV. Vyzeralo to na tú dobu v poriadku. Zároveň som rozhodol z dôvodu šetrenia o kumulácii funkcie predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa,” vysvetlil.

Aj vďaka medializovaným informáciám sa minister podľa svojich slov znovu pozrel na spomínanú nomináciu. “Mohol som túto nomináciu prehodnotiť kvalitnejšie, ale pod ťarchou všetkých pracovných povinností, čo je moja chyba, som sa nie úplne dôsledne zaoberal touto nomináciou,” poznamenal.

Hambálka si zavolal, chce mu klásť otázky

 “Keď sme sa znovu pozreli na túto nomináciu, zistili sme možno ešte závažnejšie podozrenia v súvislosti s nomináciou predsedu predstavenstva,” povedal Doležal s tým, že bude mať rokovanie s pánom Hambálkom stretnutie na svojom ministerstve. “Dal som si ho zavolať a budem mu klásť veľmi dôležité otázky. Budem čakať rázne odpovede,” dodal minister dopravy.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport