eReport.sk
Mníšek nad Hnilcom
zdroj: fb/ Mníšek nad Hnilcom

Mimoriadna situácia v okrese Gelnica: Silná búrka zatopila celú obec


Obec Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica po pondelkovej (8. 7.) búrke vyhlásila mimoriadnu situáciu. Pre TASR to uviedol starosta Ľudovít Kujnisch s tým, že pracujú na odstránení škôd, ktoré spôsobila.

Prudký lejak s vetrom zasiahol obec v pondelok popoludní. Mimoriadnu situáciu vyhlásili o 21.00 h po zasadnutí krízového štábu, kde zhrnuli dovtedy známe škody. ,,Jednu miestnu komunikáciu máme úplne zničenú. V zasiahnutej časti sú zničené aj všetky priepusty k rodinným domom. Naši dobrovoľní hasiči odčerpávajú vodu a vynášajú blato z dvorov a pivníc – v niektorých prípadoch aj z obytných priestorov. Došlo i k poškodeniu strechy jedného z rodinných domov,“ uviedol s tým, že došlo tiež k odtrhnutiu plynovej prípojky a prerušeniu dodávky elektriny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD)
  2. OH v Paríži
  3. Americký prezident Joe Biden
  4. poslanec Richard Glück (SMER-SSD).

Doprava

Postupne zisťujú ďalšie škody, ktoré vznikli aj v extraviláne obce. Podľa neho je napríklad úplne neprejazdná spevnená prístupová cesta k vodojemom. ,,Práce prebiehajú aj na železničnej trati. Doprava v úseku Červená Skala – Margecany je prerušená, trať podmylo. Technika je už na mieste a tvrdo sa pracuje,“ spresnil.

Zranenia v súvislosti s búrkou obec neeviduje. ,,Nikomu sa našťastie nič nestalo, aj keď v niektorých prípadoch to už bolo veľmi vážne,“ doplnil starosta.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mimoriadna situácia v okrese Gelnica: Silná búrka zatopila celú obec

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: