eReport.sk
Situácia je alarmujúca
Predseda ZMOSU Branislav Tréger, foto:tasr

Mimoparlamentné strany podporujú štrajk ZMOSU. SNS: Situácia na Slovensku je neudržateľná!

Mimoparlamentná SNS podporuje štrajkovú pohotovosť Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). Spolu so svojimi straníckymi starostami a poslancami zastupiteľstiev miest a obcí sa k tomuto kroku pripojí. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Zuzana Škopcová.

„Situácia na Slovensku je neudržateľná z hľadiska verejných financií, ako aj legislatívnych postupov. Vláda neustále narúša sociálny dialóg a dialóg so svojimi povinnými partnermi, ako sú obce mestá, odbory a s inými skupinami. Vláda SR vytvára v spoločnosti tlak a strach. Takýmito metódami dostáva pod tlak partnerov, s ktorými by mala viesť diskusiu,“ uviedla strana.

SNS apeluje na odborárov

SNS zároveň apeluje na odborové zväzy učiteľov a Konfederáciu odborových zväzov, zástupcov miest a obcí, aby spoločne koordinovali svoje kroky, ktoré by mohli vyústiť do generálneho štrajku.

Aliancia podporuje rozhodnutie ZMOSU

Aliancia rovnako ako SNS podporuje rozhodnutie Združenia miest a obcí Slovenska o vstupe do štrajkovej pohotovosti. „Strana Aliancia-Szövetség situáciu, v ktorej sa samosprávy ocitli pre chaotické, nepremyslené a necitlivé opatrenia centrálnej vlády a osobným sporom ministrov v kľúčových rezortoch, považuje za neudržateľnú. Preto Aliancia podporuje rozhodnutie ZMOS-u o štrajkovej pohotovosti,“ uviedla strana.

Bude vás zaujímať:

  1. Primátor mesta Liptovský Hrádok Branislav Tréger.
  2. Protest ZMOSU
  3. László Sólymos

Združenie vstupuje do štrajkovej pohotovosti

ZMOS vstupuje do štrajkovej pohotovosti od štvrtka (19. 5.). K takémuto kroku vyzvalo združenie svoje členské mestá a obce. Reaguje tak na návrhy z dielne rezortu financií, ale aj dlhodobý prístup štátu voči samosprávam. Situáciu vyhodnotí združenie koncom júna. Ak sa nič nezmení, je pripravené vyhlásiť ostrý štrajk. Podporu ZMOS-u deklaruje aj Združenie samosprávnych krajov (SK8).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mimoparlamentné strany podporujú štrajk ZMOSU. SNS: Situácia na Slovensku je neudržateľná!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: