eReport.sk
Foto: shutterstock

Milujete zápach benzínu? Ford predstavil parfém Mach-Eau s jeho vôňou

Automobilka Ford prišila s vlastnou vôňou. Predstavená bola na festivale rýchlosti v britskom Goodwoode, kde si svoju európsku premiéru odkrútil nový Mustang Mach-E GT. Vôňa Mach-Eau má zákazníkom uľahčiť prechod z benzínových áut na elektromobily.

Podľa automobilky Ford, ktorá vykonala prieskum, až 70 percentám z opýtaných ľudí by pri prechode z benzínového auta na elektrické chýbala vôňa benzínu, píše portál startstop.sk. Je reálne, že nová vôňa Mach-Eau by dokázala zdvihnúť predaje Fordu Mustang Mach-E GT?

Z benzínovej ikony elektromobil

Ford mustang netreba nikomu predstavovať. Sen mnohých autičkárov a nadšencov však už nie je to, čo býval. Minimálne nie od predstavenia Fordu Mustang Mach-E. Automobilka ide s dobou a z klasického 4-miestneho kupé s benzínovými motormi pod kapotou, spravila malý crossover na elektrický pohon. Teraz predstavil jeho najvýkonnejšiu verziu.

Deficit vône benzínu

Pre všetkých ľudí, ktorí zvažujú kúpu tohto nového Mustangu, ale odrádza ich chýbajúca vôňa benzínu, našla automobilka riešenie. Nová vôňa Mach-Eau je podľa automobilky špičková vôňa, ktorá spája dymové tóny, jemné náznaky spálenej gumy a dokonca aj živočíšny prvok, ktorý odkazuje na dedičstvo Mustangu. Podľa prieskumu je vôňa benzínu dokonca obľúbenejšia ako vôňa vína, syrov alebo nových kníh. Aj toto hrá Fordu do karát a možno aj preto sa pustili do vývoja tejto vône.

Zdroj: startstop.sk

Z výroby áut na výrobu vôní ?

Samozrejme tento vývoj by Ford automobilka nezvládla sama. Veď predsa len sa zaoberajú vývojom automobilov a nie vôní. Preto vôňu Mach-Eau vytvorila renomovaná poradenská spoločnosť Olfiction. Každá z prísad ktorá bola použitá by mala byť súčasťou špecifického príbehu vône. Východiskovým bodom pri vývoji bolo preskúmanie chemikálií, ktoré vychádzajú z interiérov automobilov, motorov, ale aj benzínu. Napríklad tu bol použitý para-krezol, ktorý má za úlohu vytvoriť gumovú vôňu pneumatík.

Táto prísada bola zmiešaná s prvkami ako modrý zázvor, levanduľa, pelargónia alebo santalové drevo. Tieto prvky dodávajú vôni kovové, dymové a ďalšie gumené akcenty. Do vône bol zahrnutý aj špeciálny zvierací prvok, ktorý pôsobí dojmom koní aby bolo dostatočne zdôraznené dedičstvo Mustangu. Nová vôňa Mach-Eau však voľne predajná nebude a preto, ak by ste po takejto vôni zatúžili, budete si k nej musieť zakúpiť celý Ford Mustang Mach-E GT.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport