eReport.sk
George Soros na fotografii z roku 2010, keď bol vrámci svojho európskeho turné aj v Bratislave.
George Soros na fotografii z októbra 2010, keď bol vrámci svojho európskeho turné aj v Bratislave. Foto: tasr

Miliardár Soros prehovoril o vojne na Ukrajine: Invázia by mohla byť začiatkom tretej svetovej vojny!

Miliardár a podnikateľ George Soros v utorok povedal, že ruská invázia na Ukrajinu by mohla byť začiatkom tretej svetovej vojny. Najlepší spôsob, ako môže Západ udržať slobodnú civilizáciu, je porážka síl ruského prezidenta Vladimira Putina. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Soros (91) vojnu na Ukrajine opísal ako súčasť rozsiahlejšieho boja medzi otvorenými spoločnosťami a uzavretými spoločnosťami ako Čína a Rusko, ktoré sú na vzostupe.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke žena ukazuje symbolicky zviazané ruky počas protestu proti ruskej invázii na Ukrajinu pred budovou Reichstagu v Berlíne.
  2. Sergej Loznica.
  3. Volodymyr Zelenskyj na snímke z apríla 2019, keď kandidoval na post prezidenta Ukrajiny.
  4. Vľavo prezidentka SR Zuzana Čaputová a vpravo riaditeľka organizácie Človek v ohrození Andrea Najvirtová.
  5. Nikolaj Patrušev.

„Invázia by mohla byť začiatkom tretej svetovej vojny a naša civilizácia ju nemusí prežiť,“ povedal Soros na zasadnutí Svetového ekonomického fóra v švajčiarskom Davose.

Putin je vraj presvedčený, že urobil chybu

„Najlepší a snáď jediný spôsob na udržanie našej civilizácie je poraziť Putina čím skôr,“ povedal. Putin podľa Sorosa povedal, že „špeciálna operácia“ na Ukrajine pokračuje podľa plánu a dosiahne všetky ciele Kremľa. Miliardár však dodal, že Putin je však teraz presvedčený, že invázia bola chybou a pripravuje sa na rokovanie a mieri.

Miliardár neverí na prímerie: Je nedosiahnuteľné

„Prímerie je nedosiahnuteľné, pretože mu nie je možné veriť,“ povedal. „Čím slabším sa Putin stáva, tým je viac nepredvídateľný,“ dodal. EÚ takisto podľa jeho slov musí pochopiť, že Putin môže zastaviť dodávky ruského zemného plynu, ktorý v súčasnosti pokrýva približne 40 percent potrieb Európy.

Soros sa narodil v roku 1930 v Budapešti a neskôr získal americké občianstvo. Tento filantrop sa preslávil v roku 1992, keď predajom zásob britskej libry donútil britskú centrálnu banku (Bank of England) k devalvácii libry a k vystúpeniu z európskeho výmenného mechanizmu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Miliardár Soros prehovoril o vojne na Ukrajine: Invázia by mohla byť začiatkom tretej svetovej vojny!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti