eReport.sk
Svetoví lídri kondolujú Taliansku
Silvio Berlusconi v roku 2019. Foto: tasr/ap

Milánske letisko premenujú po Berlusconim


Berlusconi bol napriek mnohým škandálom štyrikrát premiérom. Zomrel v júni 2023 vo veku 86 rokov. Narodil sa v Miláne v roku 1936.

Hlavné medzinárodné letisko v severotalianskom Miláne bude v budúcnosti niesť meno zosnulého bývalého premiéra Silvia Berlusconiho. V piatok to oznámil tamojší minister dopravy Matteo Salvini, informuje TASR podľa agentúr DPA a Reuters.

Milánske letisko Malpensa, ktoré leží asi 50 kilometrov za mestom, sa bude oficiálne volať „Aeroporto Silvio Berlusconi“. O zmene názvu rozhodol taliansky letecký úrad ENAC.

S rozhodnutím nesúhlasí starosta Milána Giuseppe Sala. Tvrdí, že názov letiska nemožno zmeniť, pretože podľa pravidiel môžu byť verejné budovy a námestia pomenované po slávnej osobe až desať rokov po jej smrti.

Mohlo by vás zaujímať

Berlusconi bol napriek mnohým škandálom štyrikrát premiérom. Zomrel v júni 2023 vo veku 86 rokov. Narodil sa v Miláne v roku 1936. Stal sa taktiež mediálnym magnátom a v 90. rokoch 20. storočia založil vlastnú konzervatívnu stranu Forza Italia a prešiel do politiky. Dlhé roky stál aj na čele futbalového klubu AC Miláno.

Miláno obsluhuje tri letiská – najväčšie letisko Malpensa, menšie Linate a provinčné letisko Miláno-Bergamo.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Milánske letisko premenujú po Berlusconim

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: